Millilerimizden Beytullah Eroğlu, Nil Şahin ve Uğur Şenel kendi stillerinde yarıştıkları dört kategoriden de altın madalya ile ayrıldı.
Uğurcan Özer 4 altın, Bülent Oturakçı 1 altın ve 3 gümüş, Koral Berkin Kutlu 1 gümüş ve 3 bronz madalyaya uzandı.
S5 kategorisinde mücadele eden Sümeyye Boyacı, 1 altın ve 3 gümüş madalyayı boynuna takarken Sevilay Öztürk ise yarışları 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile tamamladı.
Milli sporcularımızın madalya elde ettikleri stiller ise öyle:
Beytullah Eroğlu
S5 kategorisi
50 m kelebek-sırtüstü-serbest: altın
100 m serbest: altın
Nil Şahin
S7 kategorisi
100 m serbest-sırtüstü: altın
50 m serbest: altın
400 m serbest: altın
Uğur Şenel
S6 kategorisi
100 m serbest-sırtüstü: altın
50 m serbest: altın
400 m serbest: altın
Sevilay Öztürk
S5 kategorisi
50 m kelebek: altın
50 m sırtüstü: gümüş
50 m serbest: bronz
100 m serbest: bronz
Sümeyye Boyacı
S5 kategorisi
50 m sırtüstü: altın
50 m kelebek: gümüş
50 m serbest: gümüş
100 m serbest: gümüş
Bülent Oturakçı
SB5 kategorisi
100 m kurbağalama: altın
S5 kategorisi
100 m serbest: gümüş
50 m kelebek: gümüş
50 m sırtüstü: gümüş
Koral Berkin Kutlu
S5 kategorisi
50 m kelebek: bronz
50 m serbest: gümüş
50 m sırtüstü: bronz
100 m serbest: bronz
Uğurcan Özer
S10 kategorisi
50 m serbest: altın
100 m serbest: altın
400 m serbest: –
SB9 kategorisi
100 m kurbağalama: altın
SM10 kategorisi
200 m karışık: altın
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan ERKOÇ, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Ankara Şubesinin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.
Federasyon Başkanımız iftar yemeğinde Hakem ve gözlemcilerin Futbolun değişmez bir parçası olduğunu, büyük bir özveriyle çalıştıklarını dile getirdi. Ampute Futbol Hakem ve gözlemcilerine ligleri sorunsuz bitirdikleri için teşekkürlerini iletti.
İftar yemeğine ayrıca, Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet ALANKA, Ampute Futbol Milli Takım Baş Antrenörümüz İsmail TEMİZ, Duayen hocalarımızdan Sayın Talat TOKAT, Metin TOKAT, MHK Eski Üyelerimiz Sayın Murat ILGAZ, Sayın Ali KUNAK, Sayın Sürhat MÜNİROĞLU,Eski Süper Lig hakemlerimizden Sayın Serdar ÇAKMAN, Süper Lig Gözlemcilerimizden Sayın Ali ULUYOL, Süper Lig Yardımcı Hakemleriz Sayın Anıl USTA, Sayın Mustafa SÖNMEZ, Sayın Serkan ÇİMEN, Sayın Serkan OLGUNCAN,A klasman Gözlemcimiz Sayın Cengiz AKYÜZ katılım sağladı.
Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi ve 2. Ligi oynanan maçların ardından sona erdi.
Süper Lig’de Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü oyuncusu “Yussıf Yahaya” attığı 46 golle gol kralı olurken, 2.Lig ekiplerinden Bağcılar Engelliler Spor Kulübü oyuncusu “Alberto Epomba Fiengo Adelino” ise attığı 27 golle gol kralı oldu. Her iki sporcumuzu da tebrik ederiz.
2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;