ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Para Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Branşlar - Para Badminton
Para Badminton Türkiye Şampiyonası'nda mücadeleler başladı
Para Badminton Türkiye Şampiyonası'nda mücadeleler başladı. 

Antalya'nın Kemer ilçesindeki Bahri Tanrıkulu Spor Salonu'nda düzenlenen Para Badminton Türkiye Şampiyonası, açılış seremonisiyle başladı. 

19 ilden 57 sporcunun yer aldığı şampiyonanın açılış seremonisinde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Kaymakam Murtaza Dayanç, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Ali Acar, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Özkaynak katıldı.

Başkan Uztürk, burada yaptığı konuşmada “Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde 22 spor dalı mevcut. Bunların 3’ü henüz daha aktif olamadı ama diğer 19 branşta hem ulusal hem de uluslararası branşta yarışmalarımızı yapıyoruz. Biz bir yıl içerisinde 70’ten fazla milli takımımızı yurt dışına gönderiyoruz. Daha fazla sayıda da milli takım kampları gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yılın 2020 Paralimpik Oyunları yılı olması dolayısıyla da federasyonumuz açısından önemi çok büyük. Şu ana kadar 29 sporcumuz değişik branşlarda kota almış durumda. Yani Tokyo’da yarışmaya katılmaya hak kazanmış durumda. Ancak bu süreç devam ediyor. Muhtemelen bu sayı 50 civarında olacak. Zaten 2016 yılında da Rio Paralimpik Oyunları'na 49 sporcuyla katılmıştık. Hedefimiz hem kota sayısını artırmak hem de elbette ki katılacağımız Tokyo’da madalya sayısını artırabilmek” ifadelerini kullandı.  

Badminton branşının daha önceki dönemlerde paralimpik özellik taşımadığını söyleyen Başkan Uztürk, “2020 yılında Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin almış olduğu kararla, paralimpik spor dalı olarak kabul edildi ve Tokyo’da ilk defa badminton branşında yarışmalar yapılacak. Biz yaklaşık 15 yıldır zaten badminton branşında faaliyet gösteren bir federasyonuz. Buraya da kota alarak gidecek sporcularımız olacaktır mutlaka. Bu açıdan da badminton branşının önemi var. Oyunlardaki hedefimiz, 2016 yılında Rio’da 2 altın madalya almıştık. Altın madalya sayısı çok önemli bu tür oyunlarda. Gümüş ve bronz madalyalarla beraber toplamda 5 madalyamız vardı ve 34’üncü sıraya yükseldik. Yanılmıyorsam 43’üncü sıradaydık dünya sıralamasında. Şimdi hem madalya sayısını artırma hedefimiz var. Hem dünya sıralamasındaki yeri yükseltme hedefimiz var. Bunlar için mücadele ediyoruz” dedi. 

21 Aralık Cumartesi günü sona erecek organizasyonda kategorilerinde ilk 4’e giren sporculara madalya verilecek.

Yönergeler ve Bilgi Formları
Kurullarımız
Antrenörlerimiz
Badminton
Para Badminton Foto Galeriler
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
Para Badminton
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List