ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Para Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Branşlar - Yüzme
Yüzme Milli Takımımız yurda döndü
Londra'da düzenlenen Paralimpik Yüzme Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden Yüzme Milli Takımımız yurda döndü.

Bugün akşam saatlerinde İstanbul'a gelen millilerimiz için karşılama töreni düzenlendi. Milli Takımımızın kazandığı bir gümüş ve bir bronz madalyada imzası olan Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk, İstanbul Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.  
 
Dünya 2'ncisi milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı, heyecanlı ve sevinçli olduğunu belirterek, "Heyecanlı ve mutluyum, ilk defa katıldığım Dünya Şampiyonası'nda 0,3 saniye ile 2'nci oldum. Bu 2'ncilik bana karışık duygular yaşattı. Yılların tecrübesine 3 salise ile yenildiğim için biraz üzüldüm ama bir yandan da erken bir yaşta Dünya Şampiyonası ikincisi olduğum için sevindim" ifadelerini kullandı. 
 
0,3 saniye ile dünya şampiyonluğunu kaçırması hakkında sorulan soruya Sümeyye Boyacı, "Ben kafamla dokunduğum o ise kolunu kaldırıp dokunduğu için benden önce dokunmuş oldu. Beni böylece 0,3 saniyelik farkla geçmiş oldu. Bu benim ileride çok daha iyi dereceler yapacağımı gösteriyor. Aynı zamanda benim için büyük bir tecrübe oldu, eksiklerimi gördüm, bu konuda kendimi geliştirmek için elimden geleni yapacağım" şeklinde cevap verdi.

Şampiyonada bronz madalya kazanarak emeklerinin karşılığını aldığını ifade eden dünya 3'üncüsü milli sporcumuz Sevilay Öztürk, "Bronz madalya kazanarak emeklerimin karşılığını gördüm, çok mutluyum. İnşallah 2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyatları'nda da bayrağımızı 1'inci olarak dalgalandırırım" diye konuştu.

Arif Ümit Uztürk: "Mutlu ve gururluyuz"

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ise mutlu ve gururlu olduklarını dile getirdi.2020 Paralimpik Oyunları için hazırlıkların hızla devam ettiğini aktaran Uztürk, şunları kaydetti:

"Şu an 2020 Paralimpik Oyunları'na 24 sporcuyla gidiyoruz. Kota sayısını 50'ye çıkarmak mecburiyetindeyiz. Yüzmede genç bir nesil geliyor. Tecrübelilere de ihtiyaç var. Mutlu ve gururluyuz. Sponsor desteğinin artmasını bekliyoruz. Sponsorlara da teşekkür ediyorum."

 
ANTRENÖRLER
KURULLARIMIZ
Yönergeler ve Bilgi Formları
2014 Yüzme Türkiye Şampiyonası Sonuçları
Yüzme
Yüzme Foto Galeriler
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
Para Badminton
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List