ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
Ampute Futbol Milli Takımımız, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ziyaret etti
12.1.2021 14:44:00
Ampute Futbol Milli Takımımız, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ziyaret etti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ampute Futbol Milli Takımımızı Parti Genel Merkezi'nde ağırladı.

Görüşmede; Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu İdari Asbaşkanı İrfan Çelik, Ampute Futbol Milli Takımı Başantrenörü Osman Çakmak ve milli futbolcularımız Savaş Kaya, Feyyaz Gözüaçık, Kemal Güleş, Bülent Çetin, Okan Şahiner ile Şeyhmus Erdinç yer aldı.

Ziyaretlerinden dolayı Milli Takımımıza teşekkür eden Destici, "Onlar hepimizi, ülkemizi, milletimizi gerçekten büyük bir gurura gark ettiler. Bu kahramanlarımız sadece Ampute Milli Futbol Takımı'ndaki başarılarıyla değil daha önce ay-yıldızlı bayrağımız için bir de cephede kahramanlık ortaya koymuş arkadaşlarımız, gazilerimiz. Dolayısıyla da onlara biz çok teşekkür ediyoruz. Zaten bu vatan onlar gibi gazilerimizin, kahramanlarımızın, şehitlerimizin fedakarlıklarıyla var oldu ve inşallah kıyamete kadar da bağımsız hür güçlü bir şekilde bir ve beraber var olmaya devam edecek” açıklamasında bulundu.

Milli Takımımızın başarılarıyla Türkiye'yi memnun ettiğini belirten Başkan Destici, "2017 Avrupa Şampiyonası'yla birlikte sanki büyük bir derbi maç ya da normal bir Avrupa Şampiyonası izler gibi hepimiz televizyon başına kitlendik. Maçın özellikle final maçının saatini beklemeye başladık. Orada gerçekten arkadaşlarımız kahramanlarımız çok büyük bir mücadeleyle hırsla inançla şampiyonluğu da elde ettiler. Avrupa şampiyonluğu kupasını da kaldırdılar, kazandılar. Ben bir kere daha kendilerini tebrik ediyorum. Dünya ikinciliği de çok önemli bir başarı. İnşallah bu ikincilikten sonra önümüzdeki Avrupa Şampiyonası ve akabindeki Dünya Şampiyonası'nda da ben hem Avrupa hem Dünya şampiyonu olacaklarına yürekten inanıyorum. Ampute Milli Futbol Takımımız ülkemizin, milletimizin birliğine çok önemli katkı sağladı. Başarılarıyla, varlığıyla. O yüzden ben bu başarıların artarak devam etmesini yürekten arzu ediyorum ve destekliyorum" dedi.

TBESF İdari Asbaşkanı İrfan Çelik ise Federasyonumuz hakkında bilgi vererek, ''Federasyonumuz Gençlik ve Spor Bakanlığı'mıza bağlı 64 federasyondan biri. Bünyemizde faaliyet gösteren 21 branşımızdaki çalışmalarımızı özenle yürütüyoruz. Ampute futbolda dünya ikincisi, Avrupa birincisi olduk. Önümüzdeki Eylül ayında tekrar şampiyonamız var. Çalışmalar gayet güzel gidiyor. Polonya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda inşallah tekrar kupayı almayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Ziyaret sonunda TBESF İdari Asbaşkanı İrfan Çelik, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye plaket ve futbolcularımızın imzalarının bulunduğu forma takdim etti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise Milli Takımımıza kalem hediye ederek, hatıra fotoğrafı çekildi.


 
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Dopingten Korunalım 2019
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List