ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
Başkan Arif Ümit Uztürk'ten ''3 Aralık Dünya Engelliler Günü'' Mesajı
2.12.2020 14:29:00
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Uztürk, mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Öncelikle, Birleşmiş Milletlerin (BM), 1992 yılında almış olduğu bir karar sonrası “Uluslararası Engelliler Günü“ olarak ilan edilen 3 Aralık’ın ülkemizdeki tüm engelli vatandaşlarımız için daha faydalı ve hayırlı sonuçlara vesile olmasını, bu konuda toplumsal farkındalığın artmasını temenni ediyorum. 

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde 2019 yılının Aralık ayında ortaya çıkan ve 2020 Mart ayı itibarıyla ülkemizde de görülen koronavirüs salgının tüm dünyaya yayılması nedeniyle, 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları başta olmak üzere önemli birçok uluslararası spor organizasyonları ertelendi veya iptal edildi. Federasyonumuz bünyemizde faaliyet gösteren bireysel branşlarımızdaki faaliyetlerimiz dışında takım sporlarımızın lig müsabakaları da camiamızın sağlığını korumak adına daha risksiz günlere ertelendi.

Yaşanan pandemiden dolayı birçok sporcumuz çalışmalarını evlerinde sürdürmek zorunda kaldı. Ancak Federasyonumuz, kulüplerimiz, sporcularımız, antrenörlerimiz, teknik ve idari ekiplerimiz bu dönemde çalışmaların aksamaması adına büyük ölçüde gayret gösterdi.

Faaliyetlerimize ara verdiğimiz bu dönemde sporcularımızın formlarını kaybetmemeleri adına, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın öneri ve destekleriyle, Milli Takım kamplarımızı pandemi önlemlerine uyarak düzenlemeye çalıştık. Bu süreçte Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun vermiş olduğu destekler bizim için çok kıymetliydi, çok teşekkür ederiz. 

Öte yandan engelli sporcularımızın yetişmesini sağlayan kulüplerimize, bu zorlu şartlar altında dahi sporcularımızın hayatın ve sporun içinde kalmasını sağlamak adına büyük bir özveriyle sürdürdükleri çalışmaları için teşekkür ederiz.

Umuyoruz ki bu zorlu günler en kısa sürede bitecek ve eski hayatlarımıza döneceğiz. Sporcularımız azim ve olağanüstü başarılarıyla yine Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları kazanarak ülkemize büyük gururlar yaşatacak ve şanlı bayrağımızı zirveye taşıyarak, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinleteceklerdir. Sporcularımızın aynı başarıları göstereceklerinden kuşkumuz olmamakla birlikte, ülkemizi temsil edecek oyuncularımıza güvenimiz sonsuzdur.

Bu vesile ile küresel ölçekteki koronavirüs salgının en kısa zamanda sona ermesini diliyor, normal yaşantımıza ve faaliyetlerimize kavuşmayı sabırsızlıkla bekliyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde engellere inat yazdıkları başarı hikayeleri ile bizleri gururlandıran başta sporcularımız olmak üzere, hayatın her alanında toplum için örnek teşkil eden tüm engelli bireylerimize sonsuz sevgilerimizi sunuyoruz.''
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Dopingten Korunalım 2019
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List