Ankara’da gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası sona erdi.
Organizasyonun son gününde yapılan takım yarışmalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkan Vekili İlhami Kılınçkaya, TBESF İdari Asbaşkanı İrfan Çelik, TBESF Genel Sekreteri Erhan Durukan, TBESF Genel Koordinatörü Tolga Korkusuz ve Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Erkek Takımı Başantrenörü Ahmet Akın yerinden takip etti.
Şampiyona, 10 farklı kategorideki ferdi ve takım müsabakalarının ardından düzenlenen madalya ve kupa töreniyle tamamlandı.
Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular ve kategorileri şöyle:
Ferdiler
Erkekler
Klas 1-2
1- Nuri Şirin
2- Fehmi Onur
3- Cem Karapire
Klas 3
1- Yusuf Zaladin
2- Mikail Aydın
3- Abdullah Tekin
3- Ramazan Sincar
Klas 4
1- Abdullah Öztürk
2- Nesim Turan
3- Mehmet Doğru
3- Süleyman Vural
Klas 5
1- Ali Öztürk
2- Hamza Çalışkan
3- Yusuf Turgut
3- Ahmet Nihat Yıldırım
Klas 6
1- Arslan Karataş
2- Metin Akyüz
3- Bektaş Aykaç
3- Kubilay Mengüç
Klas 7
1- Murathan Sayınalp
2- Adem Çetin
3- Uğurcan Kulik
3- Arif Arslantürk
Klas 8
1- Mustafa Özdemir
2- Kerim Kerimoğlu
3- İsmail Akşun
3- İrfan Güz
Klas 9
1- Hamza Deniz Onat
2- Kerim Özay
3- Yusuf Tunahan Küçük
3- Adem Tuncer
Klas 10
1- Aydın Demirkol
2- Anıl Arar
3- Mehmet Selçuk Özer
3- İsa Eren
Kadınlar
Klas 2-3
1- Hatice Duman
2- Rezban Çakır
3- Sinem Çağlayan
3- Saliha Yılmaz
Klas 4
1- İrem Oluk
2- Gökçe İrem Gündüz
3- Merve Sefa Özsoy
Klas 5
1- Rümeysa Cesur
2- Kübra Dedeoğlu
3- İrem Dürüst
3- Rahime Nur Gedik
Klas 6-7
1- Kübra Korkut
2- Aycan Taş
3- Ecrin Vidin
Klas 9
1- Neslihan Kavas
2- Ayşe Uğurlu
3- Ceyhan Yılmaz
Klas 10
1- Merve Cansu Demir
2- Hilal Türkan
3- Ebru Can
3- Fatmanur Kızıldağ
Takımlar
Erkekler
Klas 1-3
1- Duran Gökkaya-Emre Meydan-Yusuf Zaladin
2- Mikail Aydın-Ramazan Sincar
3- Abdullah Tekin-Berat İnce
3- Zekeriya Zor-Ahmet Özalp
Klas 4-5
1- Ali Öztürk-Hamza Çalışkan-Nesim Turan
2- Süleyman Vural-Abdullah Öztürk-Hakan Er
3- Ali Özkan-Alperen Samur-Fehmi Doğan
3- Ahmet Nihat Yıldırım-Yusuf Turgut
Klas 6-8
1- Mustafa Özdemir-Uğurcan Kulik-Yüksel Karaman
2- Alpaslan Buğra-Arif Aslantürk
3- Adem Çetin-İsa Uçankuş
3- Kerim Gazi Şahiner-İsmail Aksan-Murathan Sayınalp
Klas 9-10
1- Anıl Arar-Hamza Deniz Onat
2- Ayhan Uysal-Kerim Özay
3- Yusuf Gökay-Fuat Tekin
3- Aydın Demirkol-Adem Tuncer-Gökay Karakuyu
Kadınlar
Klas 1-5
1- İrem Oluk-Merve Sefa Özsu-Ayşegül Özdemir
2- Sinem Çağlayan-İrem Dürüst-Keziban Çakır
3- Kübra Dedeoğlu-Rümeysa Cesur-Elif Gelgeç
3- Semanur Korkmaz-Saliha Yılmaz
Klas 6-10
1- Merve Cansu Demir-Elifsu Güney
2- Ebru Çan-Fatmanur Kızıldağ
3- Ayşe Uğurlu-Ceylan Yılmaz
3- Ecrin Vidin-Aycan Taş
Tüm sonuçlar için tıklayınız.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan ERKOÇ, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Ankara Şubesinin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.
Federasyon Başkanımız iftar yemeğinde Hakem ve gözlemcilerin Futbolun değişmez bir parçası olduğunu, büyük bir özveriyle çalıştıklarını dile getirdi. Ampute Futbol Hakem ve gözlemcilerine ligleri sorunsuz bitirdikleri için teşekkürlerini iletti.
İftar yemeğine ayrıca, Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet ALANKA, Ampute Futbol Milli Takım Baş Antrenörümüz İsmail TEMİZ, Duayen hocalarımızdan Sayın Talat TOKAT, Metin TOKAT, MHK Eski Üyelerimiz Sayın Murat ILGAZ, Sayın Ali KUNAK, Sayın Sürhat MÜNİROĞLU,Eski Süper Lig hakemlerimizden Sayın Serdar ÇAKMAN, Süper Lig Gözlemcilerimizden Sayın Ali ULUYOL, Süper Lig Yardımcı Hakemleriz Sayın Anıl USTA, Sayın Mustafa SÖNMEZ, Sayın Serkan ÇİMEN, Sayın Serkan OLGUNCAN,A klasman Gözlemcimiz Sayın Cengiz AKYÜZ katılım sağladı.
Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi ve 2. Ligi oynanan maçların ardından sona erdi.
Süper Lig’de Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü oyuncusu “Yussıf Yahaya” attığı 46 golle gol kralı olurken, 2.Lig ekiplerinden Bağcılar Engelliler Spor Kulübü oyuncusu “Alberto Epomba Fiengo Adelino” ise attığı 27 golle gol kralı oldu. Her iki sporcumuzu da tebrik ederiz.
2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;