ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
Tekerlekli Sandalye Basketbolda 6 temsilcimiz Avrupa’daki yoluna devam ediyor
11.3.2019 09:21:00
Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu (IWBF) tarafından organize edilen Şampiyonlar Ligi çeyrek finalleri, Avrupa Ligi 1, 2 ve 3 ön elemeleri sona erdi.

Temsilcilerimizden TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü, Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ve Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Euroleague 1 Kupası’nda yoluna devam ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar ve Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü Avrupa Ligi 3 finallerine adını yazdırdı.

TSK Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Yenilgisiz Lider
TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü IWBF Avrupa Ligi 1 Eleme Turu'nu yenilgisiz lider tamamladı.

İsviçre'de gerçekleştirilen müsabakalarda Rusya'nın BasKI takımını 54-53, Avusturya ekibi Interwetten'i 82-51, İtalya'dan SSD Santa Lucia'yı 57-54 ve ASD Handicap'ı 56-54 mağlup eden temsilcimiz, Euroleague 1 Kupası finallerine katılmaya hak kazandı.

Euroleague 1 Kupası Finalleri, 25-28 Nisan günleri arasında İngiltere’nin Sheffield kentinde gerçekleşecek.

Beşiktaş Üçüncü Bitirdi
Almanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final müsabakalarında mücadele eden Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, grubunu üçüncü sırada bitirdi. Temsilcimiz, ilk maçında İspanya'nın BSR A. Albacete takımını 73-53 yenerken İtalya'nın Unipol Sai ekibine 65-45, Almanya'dan RSB Thuringia Bulls takımına 94-83 yenildi. 

Bu sonucun ardından siyah-beyazlılar, yoluna Euroleague 1 Kupası Finalleri’nde devam edecek.

Fenerbahçe Lider Tamamladı
1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, IWBF Avrupa Ligi 3 Eleme Turu B Grubu'nu lider tamamladı.

Polonya'da oynanan grup maçlarında mücadele eden sarı-lacivertliler, Çekya temsilcisi Studanka Pardubice'yi 111-29, Bosna Hersek'ten Zmaj Gradacac'ı 113-22 ve Polonya takımları Lodz'u 109-41, Pactum Kielce ekibini 111-31 yendi.

Sarı-lacivertli ekip, 4'te 4 yaparak grubunu lider tamamladı ve finallere katılma hakkı elde etti.

1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar, 25-28 Nisan'da İspanya'nın Vigo kentindeki Avrupa Ligi 3 finallerinde yer alacak.

İZMİR BBS Finallerde
İtalya'daki IWBF Avrupa Ligi 2 A Grubu'nu 3 galibiyet ve 1 yenilgi ile ikinci sırada tamamlayan İzmir Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, yoluna IWBF Avrupa Ligi 3'te devam edecek.

Temsilcimiz, Fransa'dan Toulouse'u 49-79, Hollanda ekibi SC Devedo'yu 80-25 ve ev sahibi İtalyan PDM Treviso'yu 31-87 yenerken, grupraki tek yenilgisini İspanyol Mideba Extremadura'dan 39-83'lük skorla aldı.

Böylece İzmir Büyükşehir Belediyespor, 25-28 Nisan'da İspanya'nın Vigo kentindeki Avrupa Ligi 3 finallerinde mücadele etme hakkı kazandı.

Gaziantep Namağlup Lider
Yunanistan'da gerçekleştirilen Euroleague 3 ön elemelerinde temsilcimiz, Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü namağlup olarak grubunu birinci sırada bitirdi. Temsilcimiz, Polonya'dan Koncantin'i 86-36, Yunanistan'ın Megas Alexsandros94 takımını 76-31 ve Fransız ekibi Marsilya'yı 66-50 mağlup ederek namağlup grup birincisi oldu.

Bu sonucun ardından Gazişehir Gaziantep, 25-28 Nisan'da İspanya'nın Vigo kentindeki Avrupa Ligi 3 finallerinde mücadele edecek.

Avrupa Ligi 2 elemelerinde Yalova Ortopedikler Spor Kulübü'nün ve Avrupa Ligi 3 elemelerinde Girne Amerikan Üniversitesi Tekerlekli Basketbol Takımı'nın mücadele ettiği karşılaşmalarda ise temsilcilerimiz gruptan çıkamadı ve turnuvaya veda etti.





Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Dopingten Korunalım 2019
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List