ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
TS Basketbol ve Oturarak Voleybol Ligleri'nde 2020-2021 sezonu fikstürü çekildi
15.9.2020 13:47:00
Tekerlekli Sandalye Basketbol ve Oturarak Voleybol Ligleri'nde 2020-2021 Sezonu fikstürü çekildi. 

Ankara Hilton Garden Inn Otel'de gerçekleştirilen fikstür çekimi, koronavirüs pandemisi nedeniyle internet üzerinden yapılan canlı yayınla online olarak gerçekleştirildi. 

Fikstür çekiminde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, TBESF Başkan Vekili İlhami Kılınçkaya, TBESF Genel Sekreteri Erhan Durukan, Tekerlekli Sandalye Basketbol Branş Sorumlusu Önder Yurdagül, Tekerlekli Sandalye Basketbol Teknik Kurul Başkanı Emin Bayramlar ve Üyesi Bahri Gürpınar, Oturarak Voleybol MHK Genel Sekreteri Çetin Ok, TS Basketbol A Erkek Milli Takımı Başantrenörü Ahmet Akın, Oturarak Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Yusuf Kenan Kök ve federasyon yetkilileri yer aldı. 

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig'inin 17 Ekim 2020, 1, 2 ve 3. Ligi'nin ise ekim ayı sonunda başlatılması planlanan yeni sezonda takımlar, çift devreli deplasmanlı lig usulüne göre mücadele edecek. 

2020 Kasım ayı sonunda başlatılması planlanan ve ilk kez bölgesel deplasmanlı lig usulüne göre oynanacak Oturarak Voleybol Süper Ligi'nde ise 3 grupta 16 kulüp yarışacak. 

2020-2021 Sezonu Tekerlekli Sandalye Basketbol ve Oturarak Voleybol Ligleri'nde ilk hafta karşılaşmaları ise şöyle oluştu:

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig
İstanbul Bağcılar Engelliler-Yalova Ortopedikler
İzmir BBGSK-İskenderun Engelliler
Güçlü Eller Engelliler-Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler
BJK HD Sigorta-Galatasaray
Şanlıurfa BBSK-Ceylanpınar Belediyesi SK
1907 Fenerbahçe-KKTC TS Basketbol
Balıkesir BBSK-Gazişehir Gaziantep
Ordu BBSK-TSK Rehabilitasyon Merkezi SK

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig
İzmir Bornova Barışgücü-Konya Engelliler
Medikalpark Samsun Engelli Gücü-Tuzla Belediyesi Engelliler
68 Aksaray Belediyesi SK-Çanakkale Boğazgücü Engelliler
Bursa Bedensel Engelliler-Batman Engelliler
Kocaeli Başiskele Engelliler-Antalya BB Asat Gençlik
Engelsiz Gaziantep-Fuzulev 1453 Engelliler

Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Lig
İzmir Karşıyaka Engelliler-Hatay BB Gençlik
Van Bedensel Engelliler-Gümüşhacıköy Hayat Engelliler
Amed Sportif Faaliyetler-Küçükçekmece Dostluk Engelliler
Adana Engelliler-Karabük Demir Kartal
Düziçi Engelliler-Hakkari Sümbül Engelliler
Muş Bedensel Engelliler-Malatya BBSK

Tekerlekli Sandalye Basketbol 3. Lig
A GRUBU

Lotus Engelliler-İstanbul Engelli Sporları
İzmir Rehabilitasyon SK-Aydın Genç Efeler
Bucalı Engelliler-Pamukkale Belediyespor
Yeşil Gönen Bedensel Engelliler-BAY

B GRUBU
Melikgazi Bld. Bedensel Engelliler-Samsun Bedensel Engelliler
Samsun Çarşamba-Akdeniz Belediyesi SK
Zile Engelli Gençlik-Niğde Bedensel Engelliler
Sorgun Engelliler-BAY

C GRUBU
Adana Martı-Diyarbakır Ortopedik Engelliler
Şanlıurfa Bedensel Engelliler-Mardin Kızıltepe Birliği Eng.
Şanlıurfa Siverek Engelliler- Erzurum Gençlik ve SK
Osmaniye 7 Ocak-BAY

Oturarak Voleybol Süper Lig
A GRUBU

Bolu Gençlik Merkezi-Ankara Mahir Başer Ortaokulu SK
Karabük Gençlik ve SK-Karadeniz Ereğli BBSK
Alaplı Anadolu Engelliler-BAY

B GRUBU
Karaman Belediyesi SK-Fethiye Gençlik ve SK
Karaman İl Özel İdaresi SK-Konya Engelliler
Karaman Gençlik ve SK-BAY

C GRUBU
Gaziantep Bedensel Engelliler-Diyarbakır Ortopedik Engelliler
Adana Ceyhan Gençlik-Kahramanmaraş BBSK
Adana Ayyıldız-Gaziantep Gençlik ve SK

 






Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Dopingten Korunalım 2019
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List