BİZİ TAKİP ET!

Genel

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun

Cumhurbaşkanı, hükümet yetkilileri, siyasi liderler ve halk, 15 Temmuz gecesi yaşanan olayların hatırlanmasının yanı sıra, darbe girişimine karşı direnişi ve birlik ruhunu vurgulayan konuşmalar yaptı. Halk, darbecilere ve onların destekçilerine olan öfkesini bir kez daha dile getirdi ve Türkiye’nin demokrasiye olan bağlılığını yüksek sesle duyurdu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, aynı zamanda şehitlerimizin anısını yaşatmak ve onların fedakarlıklarını hatırlamak için de bir fırsat oldu. Şehitlerimizin aileleri ve yakınları, kutlamalara katılarak sevdiklerinin hatıralarını yaşattı ve onlara olan minnettarlıklarını dile getirdi.

Bilek Güreşi

Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’nda 22 Madalya!

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası’ı 9-16 Haziran Tarihleri arasında Moldova’nın başkenti Kişinev’de tamamlandı.
31 Avrupa ülkesinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda ülkemizi temsil eden sporcularımız şampiyonayı 13 altın, 7 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 22 madalya ile sonlandırdı.Ayrıca bu sonuçlar neticesinde TBESF sporcuları kadınlar ve erkeklerde takım halinde 3.olarak 2 kupa kazandı.
Organizasyonda alınan toplu sonuçlar ise şu şekildedir:
Sağ kol:
Altın madalya: Elif Naz Bakır, Mustafa Dinleyici, Gökhan Seven, Meryem Yıldırım, İsmail Bekar ve Murat Çırık
Gümüş madalya: Fatih Kamuz, Halit Can Ünal, Kenan Eroğlu ve Oya Aydın
Bronz madalya: Ömer Aydın

Sol Kol:
Altın madalya: İsmail Hacı Bekar, Gökhan Seven, Meryem Yıldırım, Elif Naz Bakır, Ümit Burunlular, Abdülsamed Ocakoğlu ve Murat Çırık
Gümüş madalya: Fatih Kamuz, Halit Can Ünal ve Oya Aydın
Bronz madalya: Ömer Aydın

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Türkiye Sigorta’dan Ampute Futbol Milli Takımı’na Desteğe Devam

Türkiye Sigorta, Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’na verdiği desteğini sürdürüyor.
Türkiye Sigorta, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonu olarak ülkemizi gururlandıran Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı’nın yanı sıra bu yıl, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takım Sporcuları Zeliha Aksak ve Uğur Altınel ile Para Yüzme Milli Takım Sporcusu Sevilay Öztürk’e sponsorluk desteği sunacak.

14 Haziran Çarşamba günü Yalova Maxwell Resort Hotel Spa’da, TBESF (Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu) Başkanı Alparslan Erkoç, Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, Teknik Direktör İsmail Temiz’in katılımıyla imza töreni düzenlendi.

Başkan Erkoç: ‘’Türkiye Sigorta Ailesine Teşekkür Ediyorum’’
Törende konuşma yapan TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç şunları söyledi: ‘’Bizler Türkiye olarak Dünyanın en iyi Ampute Futbol takımına sahip olmanın haklı gurunu yaşıyoruz. Sadece Ampute Milli Futbol Takımı değil tüm branşlarımızdaki sporcularımız, spor kamuoyunun dikkatlerini üzerine çeken büyük birer rol model haline geldi. Spor insanları hayata bağlar, daha sağlıklı bir toplum yetiştirir. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak durmadan daha iyiye gitmek bizim en önemli vazifemiz. Bu yüzden aldığımız her bir destek bizim için çok anlamlı. Başarımızda pay sahibi olan destekçimiz Türkiye Sigorta’ya yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum”dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü İsmail Temiz :‘’ Sorumluluklarımız farkındayız’’
Ampute Futbol Teknik Direktörü olarak değerlendirmelerde bulunan İsmail Temiz ’’ Böylesine sevilmek, Türk Halkı tarafından bağrına basılmak tarifsiz bir duygu. Aynı zamanda bu durum bizlere bir sorumluluğumuz olduğunu da hatırlatıyor. Ampute Futbol Milli Takımı olarak bulunduğumuz her yerde en iyisi yaparak rol model olmaya devam etmemiz gerekiyor. Anlamlı desteklerinden dolayı Türkiye Sigorta ailesine ve Başkanımız Alpaslan Erkoç’a teşekkür ediyorum’’dedi.
Atilla Benli: “Bir olmak ve birlik olmanın en güzel örneklerinden biri Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı”

İş birliği hakkında değerlendirmede bulunan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden bu yana, Türkiye Sigorta olarak bir olmak, birlik olmak için çalışıyor, üretiyoruz. Bir olmak ve birlik olmanın en güzel örneklerinden birini bizlere yaşatan, Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımızın yanında, bu yıl desteğimizi daha da geliştirerek Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takım Sporcuları Zeliha Aksak ve Uğur Altınel ile Para Yüzme Milli Takım Sporcusu Sevilay Öztürk’e destek vermekten gurur duyuyoruz.”
İş birliğinin, Türkiye Sigorta’nın sporun birleştirici ve dönüştürücü gücüne olan inancını yansıttığını belirten Benli, sözlerine şöyle devam etti: “Devam etmekten gurur duyduğumuz bu iş birliği ile sporcularımızın başarılarını daha fazla kişiye duyurmayı, onlara daha geniş bir destek ağı sağlamayı ve gençlerimizi spora teşvik etmeyi hedefliyoruz. Ay Yıldızlı formayı Avrupa’da ve dünyada başarıyla dalgalandıran sporcularımızın her zaman destekçisi olacağız, onlarla yan yana yürüyeceğiz. Onların nefes kesecek müsabakalarını izlemek için sabırsızlanıyoruz. Daha nice başarılara birlikte, omuz omuza ulaşacağız.”

OKUMAYA DEVAM ET

Genel

Uluslararası Level 1 Para Badminton Turnuvası Başladı!

Uluslararası Level 1 Para Badminton Turnuvası, Kanada Ottawa’da başladı. 14 -18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvaya, Milli sporcumuz Emine Seçkin Dünya sıralamasında 4. olarak katılamaya hak kazandı.
Kendi sınıflarında dünyanın en iyi 12 sporcularının katılacağı turnuvaya Antrenör Ahmet Bozdam ile katılan milli sporcumuz Emine Seçkin, WH2 klasmanında en iddialı sporcular arasında yer almakta. Seçkin sözlerinde ‘’ Ülkemin bana verdiği imkanları en iyi şekilde değerlendireceğim. Antrenörüm Ahmet Bozdam ile Paris için çok önemli olan bu turnuvadan başarı ile döneceğimize inanıyorum. Bize inanan insanları mahcup etmeyeceğiz.’’ diyerek Paris 2024 için de çok iyi hazırlandıklarını ve Paris’e öncelikle katılıp madalya ile dönmeyi hedeflediklerini belirtti.

14 Haziran Maç Takvimi:
İlk Maç Hintli rakibi iPrem Kumar ALE ile

Kanada: 09.10
Türkiye:16.10

İkinci Maç Taylandlı rakibi Amnouy WETWITHAN ile

Kanada:11.30
Türkiye.18.30

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P