BİZİ TAKİP ET!

2011 Atıcılık Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası

Federasyonumuzun 2011 yılı faaliyet programında yeralan Atıcılık Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası yol hariç 19- 22 Ekim 2011 tarihleri arasında Aksaray’ da yapılacaktır.

Federasyonumuzun 2011 yılı faaliyet programında yeralan Atıcılık Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası yol hariç 19- 22 Ekim 2011 tarihleri arasında Aksaray’ da yapılacaktır.

1 – Yarışma Lisanslı bütün sporculara açık olup P1-P2-R1-R2-R3 branşlarında yapılacaktır. Yarışmanın proğramı ektedir.

2 – Yarışmaya katılacak sporcuların sınıflandırmaları 19 Ekim 2011 tarihinde genel antrenman gününde yapılacak olup, sınıflandırması yapılmayan sporcular yarışmaya alınmayacaktır.

3 –Yarışmada ilk üçe giren sporculara madalya, takımlara ise Kupa ile madalya verilecektir.

4- Yarışmalar neticesinde; Erkeklerde branşlarında ilk 10’a giren sporcular ile bayanlarda branşlarında ilk 8’e giren sporcular Aralık 2011 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Federasyon kupasına katılmaya hak kazanacaklardır.

5 – Takımlar erkekler(R1,P1) ve karışık branşlarda(R3) 3 sporcu ile bayanlarda(R2,P2) 2 sporcu ile yarışabileceklerdir.

6 – Yarışmaya iştirak eden Kulüp veya bölgelerin 1 İdareci, 1 Tüfek ve 1 Tabanca Antrenörü, 1 Refakatçı ve her kategoride en fazla 4 sporcusuna yolluk ve yevmiyeleri Federasyonumuzca ödenecektir.(Erkek Tüfek 4 – Tabanca 4, Bayanlar Tüfek 4 – Tabanca 4 )

7 – Kulüp veya bölgeler yarışmaya katılacak idareci ve sporcu miktarı ile sporcuların branşlarını ve varsa silah çakışmasını belirten bilgileri(yarışma katılım formu ve silah bilgi formu) en geç 5 Ekim 2011 günü saat 17:30’a kadar Federasyonumuz 0312 311 68 52 nolu faksına veya Atıcılık temsilcisine(Cengiz SEKİ -cengizseki@hotmail.com ) bildireceklerdir.

8 – Önümüzdeki dönemde yapılması planlanan yeni lisans çalışmalarına katkıda bulunmak, federasyona ait silahların senet ve envanterini güncellemek , kulüp ve bölge imkanlarını tespit etmek maksadı ile Ek de belirtilen silah formu ile birlikte ; her silaha ait fatura, teslim tutanağı, senet vb. gibi belgelerin bir sureti teknik toplantıda diğer belgelerle birlikte teslim edilecektir.

8 – Yarışmalar Uluslararası Atış Sporları Federasyonu ile Bedensel Engelliler Atıcılık kuralları (ISSF/IPC) ve Atıcılık teknik kurulunun belirlediği esaslar dahilinde yürütülecektir.

9 – Yarışma proğramında belirtilen gün ve saate yapılacak olan teknik toplantıya katılma yazılarında (İl Müdürlüğü tastikli) adı geçen idareci ve antrenör belgelerinin aslı ile sporcuların 2011-2012 yılı vizeli lisansları ile gelmek zorundadırlar. Katılma yazılarında sporcuların branş ve kategorileri açıkca belirtilecektir. (Müsabakaya katılacak kulüpler yanlarında gelirken, kulüplerin bedensel engelli tescilleri ile bedensel engelli lisanslarını yanlarında getirmeleri mecburi olup, olmayanlarında müsabaka tarihine kadar işlemlerini halletmeleri gerekmektedir.)

10 – Genelgede olmayan hususlarda karar verme yetkisi Federasyonumuzun Atıcılık Teknik Kuruluna aittir.

11 – Konaklama ile ilgili hususlar ve yer talebi için Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ekte belirtilen adres ve telefon numaraları vasıtasıyla temasa geçilebilecektir.

YARIŞMA PROGRAMI

19 Ekim 2011 Çarşamba : Antrenman ve teçhizat kontrolü(09:30-11:30/14:00-19:00)

: Sınıflandırma(10:00-16:30)

: Açılış Töreni (13:00)

: Teknik Toplantı (17:00)

20 Ekim 2011 Perşembe : Havalı Tabanca Erkek/Bayan Müsabakaları (P1,P2)

21 Ekim 2011 Cuma : Havalı Tüfek Erkek/Bayan Müsabakaları (R1,R2)

22 Ekim 2011 Cumartesi : Havalı Tüfek Yat Müsabakaları – Karışık (R3)

: Ödül töreni ve Kapanış(14:00)

Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İletişim Bilgileri:

Hamdi TURAN

Oktay ATALAN

Tel: 0382 217 63 01-02-03

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P