BİZİ TAKİP ET!

‘2017 başarılarla dolu bir yıl’

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, SASKF’ye gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada, “2017 yılı bizler için inanılmaz başarılar ile dolu bir yıl oldu. Bunları belki Ampute Futbol Şampiyonası ile gündeme taşımış olduk" dedi.

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, futbolda aldığı başarılardan dolayı ve Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda zafere ulaşan Ampute Milli Takımı’na verdiği desteklerden dolayı Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı (TBESF) Arif Ümit Uztürk’ü, ‘Altın Yıllar Hizmet’ ödülüne layık gördü. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu binasında bir ödül töreni gerçekleşti. Hoş sohbet eşliğinde başlayan programda iki başkanın da sohbet ettiği görüldü.

Zımba: “Her yerde sıhhatli mutlu olur inşallah"

SASKF Başkanı Yaşar Zımba, Ampute Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonu olmasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk’ün mensubu olduğu takımın Avrupa Şampiyonu olması bizi sevindirdi. Avrupa Şampiyonu olunca bir de bizim törenimize denk geldi, bir sürü sevinci bir arada yaşadık. Arif ağabeyimizin federasyon başkanı olması sevincimiz bir misli daha katlandı. İçimiz içimize sığmadı, ben böyle olduğuma göre herkes öyledir. Kendisi tabii törenimize yetişemedi, yoğundu. Ben de içimden arkadaşlarımla beraber Ankara’ya gidip ödülünü veririz diye geçirdim. Ama bir öğrendim ki vilayetimize gelmiş, bu sefer hemen kendisini davet ettim, kırmadı bizi. Bugün buraya geldi ve kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonra ki hayatında başarılar diliyorum, her yerde sıhhatli mutlu olur inşallah" dedi.

Uztürk: “Bizim federasyonumuzda 18 tane aktif branş var”

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ise “Bütün federasyonlar tek branş üzerinden çalışır. Bizim federasyonumuzda ise 18 tane aktif branş var. Ampute futbol, tekerlekli sandalye, basketbol, masa tenisi, halter, yüzme, yelken, atıcılık, atletizm gibi branşların hepsini bizim federasyonumuz yürütüyor. Dolayısıyla zor bir görevimiz var. Ama bu sene 2017 yılı bizler için inanılmaz başarılar ile dolu bir yıl oldu. Bunları belki Ampute Futbol Şampiyonası ile gündeme taşımış olduk" diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında Başkan Zımba Uztürk’e plaket takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P