BİZİ TAKİP ET!

‘2017 başarılarla dolu bir yıl’

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, SASKF’ye gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada, “2017 yılı bizler için inanılmaz başarılar ile dolu bir yıl oldu. Bunları belki Ampute Futbol Şampiyonası ile gündeme taşımış olduk" dedi.

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, futbolda aldığı başarılardan dolayı ve Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda zafere ulaşan Ampute Milli Takımı’na verdiği desteklerden dolayı Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı (TBESF) Arif Ümit Uztürk’ü, ‘Altın Yıllar Hizmet’ ödülüne layık gördü. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu binasında bir ödül töreni gerçekleşti. Hoş sohbet eşliğinde başlayan programda iki başkanın da sohbet ettiği görüldü.

Zımba: “Her yerde sıhhatli mutlu olur inşallah"

SASKF Başkanı Yaşar Zımba, Ampute Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonu olmasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk’ün mensubu olduğu takımın Avrupa Şampiyonu olması bizi sevindirdi. Avrupa Şampiyonu olunca bir de bizim törenimize denk geldi, bir sürü sevinci bir arada yaşadık. Arif ağabeyimizin federasyon başkanı olması sevincimiz bir misli daha katlandı. İçimiz içimize sığmadı, ben böyle olduğuma göre herkes öyledir. Kendisi tabii törenimize yetişemedi, yoğundu. Ben de içimden arkadaşlarımla beraber Ankara’ya gidip ödülünü veririz diye geçirdim. Ama bir öğrendim ki vilayetimize gelmiş, bu sefer hemen kendisini davet ettim, kırmadı bizi. Bugün buraya geldi ve kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonra ki hayatında başarılar diliyorum, her yerde sıhhatli mutlu olur inşallah" dedi.

Uztürk: “Bizim federasyonumuzda 18 tane aktif branş var”

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ise “Bütün federasyonlar tek branş üzerinden çalışır. Bizim federasyonumuzda ise 18 tane aktif branş var. Ampute futbol, tekerlekli sandalye, basketbol, masa tenisi, halter, yüzme, yelken, atıcılık, atletizm gibi branşların hepsini bizim federasyonumuz yürütüyor. Dolayısıyla zor bir görevimiz var. Ama bu sene 2017 yılı bizler için inanılmaz başarılar ile dolu bir yıl oldu. Bunları belki Ampute Futbol Şampiyonası ile gündeme taşımış olduk" diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında Başkan Zımba Uztürk’e plaket takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P