BİZİ TAKİP ET!

2018-2019 Sezonu Oturarak Voleybol Süper Lig 1. Etap Müsabakaları Hakem ve Gözlemci Görevlendirmeleri

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
2018-2019 SEZONU OTURARAK VOLEYBOL
SÜPER LİG 1.ETAP HAKEM VE GÖZLEMCİ GÖREVLERİ

YER : Gaziantep
TARİH : 22-23-24/03/2019 (Cuma-Cumartesi-Pazar)
SALON : Çok Amaçlı Spor Salonu (TOHM Kampüsü)
HAKEM SEMİNERİ : 22/03/2019 Cuma Saat: 11.30-13.00

GÖZLEMCİLER :
1- Kâzım BURUM (Sakarya)
GÖREVLİ HAKEMLER:
1- Serpil AKÇAY (Ankara)
2- Sadık CANYURT (Ankara)
3- Serkan KAPLAN (Ankara)
4- Murat DEĞİRMENCİ (Ankara)
5- Derya KIRBAŞ (Ankara)
6- Çiğdem TÜRKMENOĞLU (Malatya)
7- Edip KARAKUŞ (Malatya)
ÖNEMLİ NOTLAR :
1) Görevlendirilen hakemler en geç 19 Mart 2019 Salı akşamına kadar görevlerinin tebliğini teyiden MHK Başkanı Kâzım BURUM’ a WhatsApp, Mesaj veya Elektronik Posta yolu ile bilgilendireceklerdir. Belirtilen tarihe kadar cevap göndermeyen hakemin, turnuvaya katılamayacağı değerlendirilecek ve görevi iptal edilecektir.
2) Görevlendirilen Hakemlere;
a) 22/03/2019 Cuma günü 11.30-13.00 saatlari arası Çok Amaçlı Spor Salonunda hakem semineri verilecektir. (Katılım zorunludur)
b) Oturarak Voleybol Resmi Oyun Kural Kitapçığına göre Yardımcı Hakem, Yazı Hakemliği ve Hakem Resmi El İşaretleri uygulamalı olarak çalışma yapılacaktır.Oyun Kurallarına ve Hakem El İşaretlerine çalışılarak gelinecek. (Katılım zorunludur.)
c) Yukarıdaki (b) bendi uygulaması için tüm hakemler seminerde düdük ve ceza kartlarını yanlarında bulunduracaklardır.
3) 2018-2019 sezonundan başlamak üzere müsabakalarda 2018-2019 sezon öncesi Ankara seminerinde dağıtılan yeni hakem kıyafetleri giyilecektir.
Turnuvada Giyilecek Tek Tip Hakem Kıyafeti= Yeni dizayn edilmiş Tişört (uzun veya kısa kol), Siyah Kumaş Pantolon, Beyaz Spor Ayakkabı, Beyaz Spor Çorap ve Beyaz Kemer’den oluşacaktır.
4) Görevlendirilen Hakemler, Yol, Konaklama ve Yemek giderlerini kendileri karşılayacaktır.
5) Resmi görev kağıdı almak isteyen hakemlerimiz, Federasyon branş sorumlumuz Sayın Mehmet ATAŞ ile aşağıdaki telefon numarası ve e-mail adresinden irtibata geçerek temin edebilirler.
Telefon: 0312 309 73 96 e-mail: matas2005@gmail.com

OTURARAK VOLEYBOL MERKEZ HAKEM KURULU


TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P