BİZİ TAKİP ET!

2018-2019 TS Basketbol Süper Lig Mehmet Gülmez Sezonu’nda play-off programı belli oldu

2018-2019 Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig Mehmet Gülmez Sezonu’nda play-off karşılaşmaları, 11-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. 

Küçükçekmece Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek müsabakalarda toplam 8 takım mücadele edecek. Kulüpler play-off maçları öncesinde ise 10 Mayıs Cuma günü antrenman yapacak. 

2018-2019 Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig Mehmet Gülmez Sezonu Statüsü aşağıdaki gibidir: 

2018-2019 Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig Mehmet Gülmez Sezonu kura yöntemi ile tek grupta 12 takımla çift devreli lig usulüne göre oynanır.

Çift devreli lig sonunda ilk 8 (sekiz) sırayı alan takımlar statüsü aşağıda belirlenmiş play-off müsabakaları oynamaya hak kazanırlar. Lig sonunda son 2 sırayı alan 2 (iki) takım sezon sonunda 2019-2020 sezonunda  1.Ligde oynamaya hak kazanırlar.
2019-2020 sezonundan itibaren Süper Lig’in 14 takımlı olarak oynanmasına karar verildiği için 1.Lig’den ilk 4 takım Süper Lige alınacak ve 2019-2020 sezonundan itibaren Süper lig 14 takımlı olarak oynatılacaktır. Süper Lig sıralaması play-off müsabakaları sonuçlarına göre belirlenir.

Play-Off Statüsü
Süper Lig’de 22 hafta sonunda 11-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Küçükçekmece Spor Salonu’nda oynanacak maçlar, sıralamada ilk 8 takım arasında tüm ayaktaki müsabakalar ligdeki puanları taşımadan 0-0 olacak şekilde oynanacaktır.

Birinci ayakta sıralamada, 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 olarak eşleşecek şekilde 3 müsabaka üzerinden kazanılmış 2 galibiyet esasına göre oynanacak, ilk ayak müsabakaları sonucunda mağlup olan 4 takım play-off dışı kalarak 2. ayağa kalan 4 takımın altına sıralanacaktır. Bu sıralama 2.ayağa kalan 4 takımın altınada olacak şekilde ligdeki sıralamalarına göre yapılacaktır.

İkinci ayak ilk ayaktaki karşılaşmaların mağlupları play-off dışında kalacak şekilde 1-8 galibi ile 4-5 galibi , 2-7 galibi ile 3-6 galiplerinin eşleceği ve 3 müsabaka üzerinden 2 galibiyet esasına göre oynatılalacaktır.

Üçüncü ayakta ise 2.ayaktaki müsabaka eşleşmelerin mağlupları kendi aralarında 3.’lük 4.’lük müsabakası, galipleri arasında ise 1.’lik ve 2.’lik, 3 müsabaka üzerinden kazanılmış 2 galibiyet esasına göre oynatılarak Süper Lig’in ilk 4 takımı belirlenecektir. Ancak 3 takıma kupa ve madalya verilecektir.


Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P