BİZİ TAKİP ET!

2018 AKDENİZ OYUNLARI BAŞLIYOR

18. Akdeniz Oyunları, 22 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde İspanya’nın Tarragona kentinde düzenlenecek. Müsabakalar 33 spor disiplinde, 26 ülkeden 4 bin sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek. İspanya, sporcuların yanı sıra 1000 hakem ve uluslararası temsilci, 1000 gazeteci, 3500 gönüllü ve 150 binden fazla seyirciye ev sahipliği yapacak. 

2018 Akdeniz Oyunları’nda, Türkiye’yi Bedensel Engelliler Yüzme ve Atletizm’de temsil edecek sporcular ve kategorileri şöyle: 

YÜZME:
Erkekler 100 m serbest kategorisinde UĞURCAN ÖZER,

ATLETİZM:
Kadınlar tekerlekli sandalye yarışı T54 sınıfı 800 metrede, ZÜBEYDE SÜPÜRGECİ 

Kaptanlığını Erhan Durukan’ın yaptığı 5 kişilik kafileden oluşan Ay-yıldızlı ekibe, antrenör Mehmet Bayrak ve Ömer Cantay önderlik edecek.  

Akdeniz Oyunları’nda milli yüzücümüz Uğurcan Özer, eleme yarışlarında 25 Haziran Pazartesi günü sabah seasında yarışacak. Genç yüzücü, 12 sporcu ile 2 grupta yapılacak eleme grubu ardından ilk 8’e kalması halinde aynı gün saat 18.20’de finalde yarışacak. 

Sporcularımıza başarılar dileriz.


EN SON MERSİN EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Akdeniz Oyunları’nın bir önceki organizasyonu, 2013 yılında Mersin’de yapılmıştı. 


Duyurular

TÜRKİYE – İSRAİL AMPUTE FUTBOL MAÇI CANLI YAYIN

TÜRKİYE – İSRAİL AMPUTE FUTBOL MAÇI 🔴

Heyecan dorukta!
2 Haziran Pazar, Saat: 17:00’da tüm gözler TRT Spor ekranlarında olacak!

Milli gururumuz, Ampute Futbol Takımımız sahaya çıkıyor!

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P