BİZİ TAKİP ET!

2018 AMPUTE FUTBOL DÜNYA KUPASI’NA DOĞRU

ŞEHİR DEĞİŞİKLİĞİ 
Dünya Ampute Futbol Federasyonu tarafından (WAFF) 24 Ekim-5 Kasım günleri arasında düzenlenecek 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda organizasyonun düzenleneceği şehirde değişiklik yapıldı ve Guadalajara yerine San Juan de los Lagos kenti belirlendi.

İRAN MİLLİ TAKIMI ÇEKİLDİ 
Meksika’nın San Juan de los Lagos şehrinde düzenlenecek 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda İran Milli Takımının kupadan çekilmesinin ardından Türkiye, F Grubu’nda; ABD, Kenya ve Liberya ile karşılaşacak.


Ampute Futbol Dünya Kupası’nda A,B,C,D,E ve F olmak üzere 6 grup yer alacak. Gruplar 4’er takımdan oluşacak.

A GRUBU:
Meksika
İngiltere
İrlanda
Uruguay

B GRUBU:

Arjantin
İtalya
Fransa
Gana

C GRUBU:
Polonya
Japonya
Kolombiya
Kosta Rika

D GRUBU:
Angola
Haiti
Ukrayna
İspanya

E GRUBU:
Rusya
Brezilya
El Salvador
Nijerya

F GRUBU:
Türkiye
ABD
Kenya
Liberya

Milli Takımımızın Dünya Kupası’ndaki grup maç programı ise şöyle:

29 Ekim 2018, Pazartesi (Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece)
TSİ 01:00 Türkiye – Kenya

30 Ekim 2018, Salı (Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece)

TSİ 03:00 Türkiye – Liberya

31 Ekim 2018, Çarşamba (Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece)
TSİ 02:00 Türkiye – ABD


Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P