BİZİ TAKİP ET!

2019 Avrupa Gençlik Oyunları Başlıyor

Finlandiya’nın Pajulahti kentinde 25-30 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 2019 Avrupa Gençlik Oyunları’na paralimpik kategorisinde katılacak Türkiye kafilesi belli oldu.

Pajulahti Olimpik ve Paralimpik Merkezi’nde gerçekleştirilecek Gençlik Oyunları’nda 13-23 yaş arası genç sporcular Atletizm, Yüzme, Judo, Boccia, Goalball, Masa Tenisi, Tekerlekli Sandalye Basketbol ve Showdown olmak üzere 8 farklı disiplinde mücadele edecek. 

24 ülkeden 600’ün üzerinde katılımcının yer alacağı oyunlarda 3’ü kadın, 6’sı erkek toplam 9 sporcumuz yüzme ve boccia branşında sahne alacak. 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk’ün kafile başkanlığını yapacağı organizasyonda boccia dalında milli sporcularımızdan Ömer Şan, Veli Ortak, Mehmet Emir Ateş ve Mahmut Çoban yüzmede ise Sümeyye Boyacı, Sevilay Öztürk, Nil Şahin, Uğur Şenel ve Koral Berkin Kutlu yarışacak.

Türkiye’nin gençlik oyunları paralimpik karnesi 
Paralimpik kategorisinde ilk olarak 2017 yılında İtalya’nın ev sahipliğinde yapılan Gençlik Oyunları’na Türkiye; masa tenisi, yüzme ve atletizm branşında katılım gösterdi. Masa tenisinde Merve Cansu Demir’le 1 altın, yüzmede Sevilay Öztürk’le 1 altın, Sümeyye Boyacı’yla 1’er gümüş ve bronz madalya, atletizmde ise Nurşah Usta’yla 3 gümüş madalya kazandı. 

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P