BİZİ TAKİP ET!

2021 Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası heyecanı Türkiye’de yaşanacak

2021 Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası heyecanı Türkiye’de yaşanacak. 

Türkiye’nin ev sahipliğinde ilk kez Antalya’da düzenlenecek olan 2021 Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası’nın protokolü imzalandı. 

Ankara Green Park Hotel’de gerçekleştirilen protokolde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, Avrupa ParaVolley Federasyonu Başkanı Branko Mihorko, TBESF Başkan Vekili İlhami Kılınçkaya, TBESF İdari Asbaşkanı İrfan Çelik, TBESF Yönetim Kurulu Üyesi ve Oturarak Voleybol Asbaşkanı Av. Oğuz Çerik, Oturarak Voleybol Milli Takımları Başantrenörü Yusuf Kenan Kök ve TBESF Fizyoterapisti Ebru Ceylan yer aldı. 

Şampiyonaya Türkiye’nin ev sahipliği yapmasından dolayı yaşadıkları mutluluğu dile getiren Başkan Uztürk, ”Oturarak voleybol branşı ülkemizde son beş yıldır olağanüstü bir ivme kazandı. Erkek Milli Takımımızın yanında artık Kadın Milli Takımımız da çalışmalarına başladı. Federasyon olarak ampute futbol, badminton ve atıcılık gibi branşlarda uluslararası şampiyonalar düzenledik. İnanıyorum ki 2021 yılında ülkemizde ilk kez yapılacak Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası’nda da güzel bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda başta Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Avrupa ParaVolley Federasyonu Başkanı Branko Mihorko olmak üzere tüm temsilcilere bu önemli şampiyonanın ev sahipliğini Türkiye’ye teslim etmelerinden dolayı teşekkür ederiz.” dedi. 

Aynı zamanda protokolde engelli vatandaşların spora teşvik edilmesi için çağrıda bulunan Başkan Uztürk, ”Federasyon olarak 22 spor dalında faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bu branşlardan bir tanesi de oturarak voleybol. Erkek voleybol takımımızın yanında kadın takımımız da yeni kuruldu ve ilk kampını Aksaray’da gerçekleştirdi. Her geçen dönem sporcu sayımızı artırmak ve gelişmek için çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda minimal engelli eski sporcularımız veya evde aktivite içinde bulunmayan engelli vatandaşlarımızı da federasyonumuz bünyesinde faaliyet gösteren spor branşlarından birisinde spor yapmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Avrupa ParaVolley Federasyonu Başkanı Branko Mihorko ise "Avrupa Şampiyonası’nın ilk kez Türkiye’de düzenlenecek olmasından dolayı mutluyuz. İş birliği içinde güzel bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim" diye konuştu. 

1-10 Mayıs 2021 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası’na kadın ve erkeklerde 12’şer olmak üzere toplam 24 ülke katılacak.

Erkeklerde Türkiye’nin yanı sıra Bosna Hersek, Almanya, Hırvatistan, Ukrayna, Hollanda, Letonya, Rusya, Sırbistan yer alacak. Kadınlarda ise Türkiye, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Almanya, Slovenya, Hırvatistan, Finlandiya, Macaristan mücadele edecek. Kalan üç takım ise, 2020 Temmuz ayında yapılacak eleme grubu sonrası belirlenecek.
Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P