BİZİ TAKİP ET!

2021 Yüzme Sporcu Sınıflandırmaları, İstanbul ve Adana’da yapılacak

Federasyonumuz tarafından 2021 yılında düzenlenmesi planlanan Yüzme Türkiye Şampiyonaları’nda yer almak isteyen, daha önce sınıflandırmaya girmemiş ve sınıflandırmasının yenilenmesini isteyen kulüplerimizin sporcuları için alınan talepler sonucunda, 62 sporcu sınıflandırma başvurusunda bulunmuştur.

Koronavirüs pandemisi göz önünde bulundurularak yoğunluğun azalması ve sporcularımızın ulaşımları düşünülerek, ölçümlerin İstanbul ve Adana olmak üzere iki farklı ilde yapılması uygun görülmüştür.

Yüzme sınıflandırma talebinde bulunan sporcularımızın ölçümleri, aşağıda belirtilen program dahilinde liste ve kurallara göre uygulanacaktır.  

PROGRAM:


*18-20 Ocak 2021: İstanbul-Beylikdüzü Olimpik Yüzme Havuzu
 (Katılacak iller: Bursa-Yozgat-Trabzon-Kütahya-Eskişehir)

*21-22 Ocak 2021: Adana-Gençlik Spor Çukurova Yüzme Havuzu (Katılacak iller: Kahramanmaraş-Gaziantep-Siirt-Kayseri-Karaman)

*Detaylı program ektedir. 

SINIFLANDIRMA KURALLARI:
• T.C. Sağlık Bakanlığı’nın ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öngördüğü önlemler geçerli olacak. (maske, fiziki mesafe, vb.)

• Maske kullanımı zorunlu olacaktır.

• Sporcuların sınıflandırılmaları belirtilen günlerde yapılacaktır.

• Sınıflandırmaya gelecek sporcular, yüzme malzemelerinin tamamını kendisi getirecektir. (bone-havlu-gözlük-terlik vb.)

• Sınıflandırmaya gelen sporcuların mayolarını içlerine giymeleri istenecektir.

• Soyunma odaları kullanılmayacaktır.

• Sınıflandırma paneline sadece sporcular ve yetkili hoca alınacaktır. (Herhangi veli, idareci vs. girmesine izin verilmeyecektir.)

• Sınıflandırmaya katılacak sporcular için sağlık kuruluşlarından sınıflandırma günlerine 72 saat öncesinden PRC testi yaptırmaları istenilecektir.

• Sınıflandırma günü test sonuçlarını fizyoterapistlerimize ibraz etmeleri istenecektir. Test sonucu olmayan kişiler sınıflandırma odasına alınmayacaktır.
 
• Kulüplerimiz testlerini kendi imkanları doğrultusunda yaptıracaklardır.

• Sınıflandırmaya katılacak sporcuların tamamına ve her kulüpten görevli 1 antrenöre yol harcırahı ve yol parası ödenecektir.

• Sınıflandırma saati, Teknik Kurulumuz tarafından kulüp yetkililerine bildirilecektir.


Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P