BİZİ TAKİP ET!

23 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası Sona Erdi

Tayland’da 07-16 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan U23 Gençler Tekerlekli Sandalye Dünya Kupası öncesinde,Tekerlekli Sandalye Mini Dünya Kupası Dostluk Turnuvası Türkiye’nin ev sahipliğinde Yalova ilinde düzenlendi.

Yalova 90 Yıl Spor Salonunda gerçekleştirilen Mini dünya kupasına Almanya, Güney Afrika ,İspanya ve Türkiye U23 milli takımları katılım sağladı.

Turnuvanın açılışında Bedensel Engeller Spor Federasyonu başkanı sayın Muaz Ergezen açılış konuşmasını yaparak,Yalova Valiliğine Yalova Belediye Başkanlığına Yalova Emniyet Müdürlüğüne ve Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne, turnuvaya verdikleri maddi-manevi desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

ilk maçında Güney Afrika’yı 64-34 geçen takımımız ikinci galibiyetini ise Almanya’dan 55-49 aldı ..Grubun ve organizasyonun son maçında İspanya’yı 67-65 yenen temsilcimiz şampiyon oldu.

Dünya kupasında yer alacak ülkeler ile yaptığımız turnuvadan şampiyonluk ile çıkan TBESF Tekerlekli Sandalye Basketbol Genç Milli Takımı hazırlıklarını Yalova’da sürdürecek.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P