BİZİ TAKİP ET!

24. Para Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında  5 Madalya Birden !

24. Para Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında  5 Madalya Birden !

24. Para Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’nda ilk gün geride kaldı.Türkiye Bedensel Engelliler Sporcuları günü 2 altın, 1 gümüş .2 bronz toplamda 5 madalya ile kapattı.
   19-20 Ekim tarihlerinde Antalya Amara Otelde Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası kapsamında düzenlenen organizasyonda ilk gün, sol kol kategorilerinde 13 TBESF sporcusu yarıştı.  
   Oturarak +65 kilo sol kol kategorisinde finalde Kazak rakibi Zarina Primak’ı deviren Meryem Yıldırım Sevci altına uzandı.
Gökhan Seven, oturarak 75 kilo sol kol kategorisinde Ukraynalı rakibi Volodymyr karşısında galip gelerek, turnuvada Türkiye adına ikinci altın madalyayı kazandı.
Günün son finalinde ise Murat Cırık, ayakta 90 kilo sol kol kategorisinde Kazak rakibi Nassyr Makhambetov’a mağlup oldu. Cırık gümüş madalyanın sahibi olurken Ümit Burunlular ve Emre Kökcan bronzda kaldı.

İlk günün ardından TBESF sporcuların aldıkları toplu sonuçlar ise şu şekildedir:

Oturarak 75 kilo sol kol – Gökhan seven -1
Oturarak +65 kilo sol kol -Meryem Yıldırım Sevci -1
Ayakta 90 kilo sol kol -Murat Cırık -2
Emre Kökcan 70.kg ayakta  – 3
Ümit Burunlular oturarak 75+ -3
Muhammed Emin Büyükbektaş oturarak 75 kg- 4
Kenan Eroğlu ayakta 70 kg– 4
Şehmus Ertem ayakta gençler 55 kg  -4
Abdulsamet Ocakoğlu gençler 55+ kg – 5
İlhan Memiş ayakta 90+- 6
Eyüp Ekmekçi ayakta 80 kg- 8
Mehmet Kaya ayakta 60 kg -9
Ceyhan Aybağ ayakta 60 kg – 12

Şampiyona bugün gerçekleştirilecek olan sağ kol kategorilerin ardından sona erecek.

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P