BİZİ TAKİP ET!

‘4.5 milyon engelliyi sokağa çıkaracağız’

‘Şanslı insanların daha az şanslı insanlara şans yaratması’. Bunu yapacağız”

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanvekili Bülent Yağar, şampiyon sporcuların rüzgârıyla evinde oturan 4.5 milyon engelliye ulaşmak istediklerini söyledi.

Yağar, “Türkiye’de 4.5 milyon bedensel engelli olduğu söyleniyor. Peki bedensel engellilerin kaçını sokağa çıkardık? Çünkü henüz engelli çocuğu olduğunu söylemeyen evinden çıkarmayan aileler var. Biz bir şampiyon sporcu yarattığımız zaman onun rüzgârıyla evinde oturan engelli insanları spora başlatmak en büyük hedefimiz. Başarı kazanmış sporcularımız önemli bir misyon üstleniyorlar. Bizim sloganımız şuydu: ‘Şanslı insanların daha az şanslı insanlara şans yaratması’. Bunu yapacağız” dedi.

‘BÜTÇEMİZ ÇOK KOMİKLEŞTİ’

Engelli sporcuların önümüzdeki günlerde Almanya’da yapılacak Avrupa Gençler Basketbol Şampiyonası ile ilk kez Adana’da yapılacak Dünya Gençler Basketbol Şampiyonası’na yoğun bir tempoyla hazırlandığını belirten Yağar, diğer yandan kendilerine ayrılan bütçenin komik olduğunu söyledi. Yağar, “Bütçelerde bu yıl yüzde 25 küçülmeye gidildi. Deplasman giderlerini federasyon bütçesinden ödüyoruz. Şimdi durum böyle olunca ciddi maliyetler çıkıyor” dedi.

HÜRRİYET SPOR

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P