BİZİ TAKİP ET!

4. Sanal Boccia Turnuvası

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak, yakın zamanda kaybettiğimiz Boccia sporcularımızdan Emre ve Fulya VURAL’ın babaları Ali VURAL anısına Sanal Boccia Turnuvası’nın dördüncüsünü gerçekleştirecektir.

Sporcularımız, Uluslararası Boccia Spor Federasyonu (BISFed) tarafından tavsiye edilen ”Boccia Battle” 3 boyutlu mobil uygulamasıyla düzenlenecek sanal turnuvada mücadele edecektir.

Sanal turnuvaya başvurular 7-11 Şubat 2022 tarihlerinde mesai saati bitimine kadar yapılacaktır. İlgili antrenör ve yetkililer turnuvaya katılacak sporcuların ad, soyad ve spor sınıf bilgilerini Boccia Teknik Kurul Başkanı Arda GÜNAY’a ardagunay12@gmail adresine mail yoluyla gönderecektir.

14-19 Şubat 2022 tarihlerinde 11.00-21.00 saatleri arasında organize edilecek müsabakalara; BC1, BC2, BC3, BC4 ve BC5 spor sınıflarındaki sporcular katılabilecektir Her bir spor sınıfından ilk üç dereceye giren sporculara madalya verilecektir.

YARIŞMA KURALLARI:

• Maçların tamamı 4 set üzerinden, eleme usulüyle oynanacaktır.

• Oyunun vermiş olduğu ilk sade toplarla maça çıkılacaktır.

• Eşleşen sporcular, maç gününde birbirleriyle antrenman maçı yapmayacaktır.
•Maç anında internet erişiminin sağlanamaması durumunda sadece oynanan set iptal edilerek, diğer set skoru üzerine kalan setler tamamlanacaktır(mesela,3. sete başlarken maç skoru 5-0, 3. set içinde oyun durduysa eğer3. set iptal olacak ve 5-0 üzerinden 3.-4. setler tekrar oynanarak oyuna devam edilecektir)

• Maç skorunun ekran fotoğrafı turnuva için oluşturulan Whatsapp grubuna atılacaktır.
• Turnuva boyunca turnuva için oluşturulan Whatsapp grubunda kesinlikle sohbet, yorum vb. yapılmayacak ve turnuva sonunda oluşturulan grup silinecektir. Sporcular maç şifrelerini, Whatsapp grubu dışında belirleyecektir.

• Sporcular oyun kurulumu veya açılımıyla ilgili bir sorun yaşadıklarında, öncelikle kendi antrenörlerine danışacaktır.

• Zaruri durumlarda ve iki sporcunun anlaşması halinde belirlenen maç saati değişiklik gösterebilir. Ancak maçı o gün içinde tamamlamaları zorunludur.

• Ellerini kullanamayan sporcular, oyun içinde komutları kendilerinin vermesi koşuluyla asistanlarıyla turnuvada mücadele edebilirler.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P