BİZİ TAKİP ET!

5.İslami Dayanışma Oyunları

İslami dayanışma oyunların beşincisi Türkiye’de düzenlendi. Konya’da gerçekleştirilen organizasyona 56 İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkesinin en başarılı sporcuları katıldı.

24 Farklı branşa yarışmaların olduğu Konya 2021’de Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu branşlarından dört tanesine de yer aldı.TBESF 
4 branşta toplam 26 altın 19 gümüş 12 bronz toplamda 57 madalya kazandı.

5 gün süren para Para Yüzme mücadelelerine 12 sporcu ile katıldı. 9 farklı sporcumuz Konya Olimpik Yüzme Havuzunda kürsüye çıktı.Yapılan 22 finalde, 29 madalya toplayan yüzücülerimiz takım halinde şampiyon oldu.

Avrupa Şampiyonasında kazandıkları 12 madalyanın ardından doğrudan Konya’ya gelen okçularımız burada da zirveyi hiç bir ülkeye bırakmadı. 6 tanesi altın olmak üzere 14 madalya ile takım halinde takım halinde şampiyon oldular. Bülent Korkmaz ve Murat Turan “Makaralı Yay Erkekler Çiftler Takım” kategorisinde 1368 puan ile yine Türk Milli Takımına ait olan Dünya Rekorunu 1376 puana yükselterek yeni Dünya Rekorunun sahibi oldular.

 Oyunlar kapsamında Para Atletizmde yer verilen iki disiplinden biri olan T53-T53 100 Metre koşuda sporcularımız, ilk üç sıranın sahibi oldu. Yüksek Atlama finallerinde ise Abdullah Ilgaz gümüş madalya kazandı.

Oyunlarda ki son branşımız Para Masa tenisinde takım maçlarında alınabilecek tüm madalyaları alan masa tenisçilerimiz başarılarımızı pekiştirdi.
Ayrıca katılan tüm masa tenisi sporcularımız madalya kazanarak yine kırılması zor bir başarıya imza attılar.

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P