BİZİ TAKİP ET!

5.İslami Dayanışma Oyunları

İslami dayanışma oyunların beşincisi Türkiye’de düzenlendi. Konya’da gerçekleştirilen organizasyona 56 İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkesinin en başarılı sporcuları katıldı.

24 Farklı branşa yarışmaların olduğu Konya 2021’de Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu branşlarından dört tanesine de yer aldı.TBESF 
4 branşta toplam 26 altın 19 gümüş 12 bronz toplamda 57 madalya kazandı.

5 gün süren para Para Yüzme mücadelelerine 12 sporcu ile katıldı. 9 farklı sporcumuz Konya Olimpik Yüzme Havuzunda kürsüye çıktı.Yapılan 22 finalde, 29 madalya toplayan yüzücülerimiz takım halinde şampiyon oldu.

Avrupa Şampiyonasında kazandıkları 12 madalyanın ardından doğrudan Konya’ya gelen okçularımız burada da zirveyi hiç bir ülkeye bırakmadı. 6 tanesi altın olmak üzere 14 madalya ile takım halinde takım halinde şampiyon oldular. Bülent Korkmaz ve Murat Turan “Makaralı Yay Erkekler Çiftler Takım” kategorisinde 1368 puan ile yine Türk Milli Takımına ait olan Dünya Rekorunu 1376 puana yükselterek yeni Dünya Rekorunun sahibi oldular.

 Oyunlar kapsamında Para Atletizmde yer verilen iki disiplinden biri olan T53-T53 100 Metre koşuda sporcularımız, ilk üç sıranın sahibi oldu. Yüksek Atlama finallerinde ise Abdullah Ilgaz gümüş madalya kazandı.

Oyunlarda ki son branşımız Para Masa tenisinde takım maçlarında alınabilecek tüm madalyaları alan masa tenisçilerimiz başarılarımızı pekiştirdi.
Ayrıca katılan tüm masa tenisi sporcularımız madalya kazanarak yine kırılması zor bir başarıya imza attılar.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P