BİZİ TAKİP ET!

5.İslami Dayanışma Oyunlarında Şampiyon Para Okçular

5.İslami Dayanışma Oyunlarında Şampiyon Para Okçular

Para Okçular için 5.İslami Dayanışma Oyunları sona erdi. Türkiye, İran, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin yarıştığı oyunlarda Türkiye komite halinde 14 madalya kazanarak oyunları noktaladı.

12 Ağustos’ta kazanılan 5 takım madalyasının ardından bugün gerçekleştirilen bireysel finaller ile birlikte TBESF okçuları 4 Altın 3 Gümüş ve 2 Bronz madalya kazandı.

Günün ilk Altın mücadelesinde Makaralı Yay Kadınlar kategorisinde Öznur Cüre ,Farzaneh Asgari ile karşılaştı.

Karşılaşmayı Cüre 142-140 kazanarak 5.İslami dayanışma oyunları para okçulukta ilk bireysel madalyayı altın ile kazandı.

Aynı kategorinin bronz maçında Sevgi Yorulmaz İranlı rakibi Maryam Yavarpoor Shahrbabki karşı karşıya geldi. Normal atışlar sonrası uzatmalara 137-137 beraberlikle girildi. İki sporcuda hedefi 10’dan vurdu. Hakem ve milli takım antrenörlerinin kontrolleri sonrası merkeze daha yakın olan ok İranlı sporcuya ait çıktığı için bronz madalya İran’a gitti.

İkinci altın mücadelemizde Erdoğan Aygan İran para okçusu Hadi Nori ile Makaralı Yay Erkekler finalinde karşılaştı.

Aygan 139 puan ile gümüş alırken Nori 142 ile altına uzandı.

W1 Kadınlar kategorisinde Nil Mısır ve Fatma Danabaş finalde birbirleri ile yarıştılar.

Atışlar sonrası Nil Mısır takım arkadaşı Fatma Danabaş’ı 3 puan farkla 130-127 yenerek altına uzandı. Danabaş ise gümüş madalya kazandı.

W1 Erkekler kategorisinde günün ikinci Türk finali yaşandı. Yiğit Caner Aydın ve Bahattin Hekimoğlu altın için birbirleriyle yarıştı. Yiğit Caner Aydın takım arkadaşı Bahattin’i 141-139’la geçerek altına ulaştı. Hekimoğlu ise gümüş madalyayı boynuna geçirmeye hak kazandı.

Nihat Türkmenoğlu’nun aldığı bronz ile birlikte tüm kürsü Türkiye’nin oldu

W1 Erkeklerde TBESF para okçusu Nihat Türkmenoğlu ve İranlı Mohammadreza Zandi bronz madalya için oklarını attı.

Rakibini 130-128 ile geçen Türkmenoğlu bronz madalyanın sahibi oldu.

Klasik Yay kadınlar kategorisinde final maçında Merve Nur Eroğlu İranlı Somayeh Rahimi GhahderIjani’yi 7-1 ile geçerek altına uzandı. İranlı gümüşte kaldı

Yağmur Şengül Azeri rakibi Azada Abdullayeva 6-3 ile geçerek bronz madalya kazandı. Böylece Klasik Yay Kadınlar kategorisinde altın ve bronz madalya bizim oldu.

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P