BİZİ TAKİP ET!

5. Kademe Teknik Direktör Yetiştirme Kursu

Federasyonumuzun tüm branşlarında 8-30 Aralık 2019 tarihleri arasında Ankara’da 5. Kademe Teknik Direktör Yetiştirme Kursu açılması planlanmaktadır.

5. Kademe Teknik Direktör Yetiştirme kursuna katılmak isteyen kişiler, Federasyonumuz Antrenör Eğitim Talimatı’nın aşağıdaki maddelerince başvuru yapabilecek olup, dilekçelerinde hangi ilgili maddeden başvuru yaptıklarını açıkça bildirmeleri gerekmektedir.

Başvuru dilekçeleri yazılı olarak en geç 18 Kasım Pazartesi gününe kadar federasyonumuzun 0312 311 68 52 nolu faksına gönderilmesi gerekmektedir. Dilekçeler, ilgili branşın eğitim kurullarınca onaylandıktan sonra e-Devlet üzerinden kayıt işlemi başlayacaktır.

Başvuruda bulunacaklar için aranan şartlar:

TBESF Eğitim Talimatı

MADDE 9 (Eğitim kademelerinin d bendine göre): 

5. Kademe (Teknik Direktör): 4. kademe antrenör lisansına sahip ve 4. kademede en az 2 yıl çalışmış olduğunu belgeleyen ve bu süre içerisinde sporla ilgili en az 2 bilimsel spor aktivitesi görmüş antrenörler (Dilekçelerine ek olarak Antrenör belgeleri ile bilimsel spor aktivitesi katılım belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

MADDE 25 (Milli takım sporcularına ve Milli takım antrenörlerine belge verilmesinin a bendine göre)
Paralimpik Oyunlarında birinci olan sporcular en az iki bilimsel spor aktivitesine katılmak şart (Dilekçelerine ek olarak bilimsel spor aktivitesi katılım belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)
 
Ayrıca; Paralimpik Oyunlarında görev alan, takımı ve/veya ferdi sporcusu ilk üç dereceye giren antrenörler ile büyükler dünya şampiyonalarında görev alan en az iki defa takımı ve/veya ferdi sporcusu ilk üç dereceye giren antrenörler (Dilekçelerinde hangi yarışmalar olduğu açıkça bildirilmelidir.)
 

Bu haktan yararlanan 4. kademe başantrenör belgesine sahip olan antrenörler, 5. Kademe teknik direktör yetiştirme kursunun özel eğitim derslerinden muaf tutulurlar.

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P