BİZİ TAKİP ET!

5.Uluslararası Para Badminton Enes Cup Turnuvası Türkiye’nin ev sahipliğinde yapılacak

Türkiye, 5. Uluslararası Para Badminton Enes Cup Turnuvası’na ev sahipliği yapacak. 

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek Uluslararası Para Badminton Enes Cup Turnuvası, Antalya’nın Kemer ilçesinde yarın başlayacak. 41 ülkeden 291 sporcunun katılacağı organizasyonda ülkemizi 17 sporcu temsil edecek. 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, badminton branşında bu turnuvayı gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını belirterek "Avrupa, Asya, Afrika, Amerika, Avustralya kıtalarından toplam 41 ülke katılacağı büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. Turnuva süresince çok güzel mücadelelerin olacağı maçlar izleyeceğiz. Tüm misafir yarışmacılarımıza, konuklarımıza ve milli takımımıza başarılar diliyorum." dedi.

Sporcuların, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı kazanmak için puan toplayacağı turnuvada Türkiye; Zehra Bağlar, Emine Seçkin, Narin Uluç, İlker Tuzcu, Halime Yıldız, Fuat Soruklu, Avni Kertmen, Rabia Kurt, Burak May, Mustafa Tuğra Nur, Erdem Kemal Orhon, Muammer Çankaya, Tuğçe Çelik, Şükrü Gül, Aslan Şahin, Aydanur Şen, Sedat Tümkaya ile sahne alacak.

Organizasyondaki diğer ülkeler ise şöyle: 

Avustralya, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Avusturya, Kanada, Çin, Küba, Danimarka, Mısır, İngiltere, İspanya, Fransa, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Endonezya, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kore, Hollanda, Malezya, Norveç, Peru, Polonya, Portekiz, Rusya, İskoçya, Singapur, İsviçre, İsveç, Tayland, Ukrayna, ABD, Venezuela, Tayvan, Galler

Turnuva, 30 Mart Cumartesi günü sona erecek. 

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P