BİZİ TAKİP ET!

67. Gillette-Milliyet Yılın Paralimpik – Engelli Sporcusu/Takımı ödülünü Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı kazandı

Yılın Paralimpik – Engelli Sporcusu/Takımı: Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan ve Gillette-Milliyet ortaklığında 6. kez düzenlenen “67. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül töreni muhteşem bir geceyle Volkswagen Arena’da yapıldı.

67. Gillette-Milliyet Yılın Paralimpik – Engelli Sporcusu/Takımı ödülünü Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı kazandı. Ödülü milli takımımıza Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu takdim etti. Ödül sonrası bir açıklama yapan Hidayet Türkoğlu şunları söyledi; ‘Demirören ailesine bu gece için teşekkür ediyoruz. Hem olimpik hem paralimpik anlamda bizi sporcularımız mutlu etti. Gençlerin de bu sürece dahil olması bizi mutlu ediyor.

Ödül Törenin de ;

TS Basketbol A Milli Takımı Takım Kaptanı Özgür Gürbulak
“ Biz bu ödülü üçüncü kez takım olarak alıyoruz. Türkiye’de evinden çıkamayan engelli çocuklar ve onların aileleri için onlara farkındalık yaratmak için ve bütün paralimpik sporcular adına bu ödülü aldık. Hepsine teşekkür ediyorum. İnşallah bu ödülleri almaya devam edeceğiz.”

TS Basketbol A Milli Takımı Baş Antrenörü Ahmet Akın

“ Öncelikle bu ailenin bir parçası olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Burada olmak inanılmaz keyifli, engelli sporların gelişimine baktığımız zaman dünyada İkinci Dünya Savaşı ile başlarken bizde 90’lı yıllarda Engelli Sporları başladı. O noktadan bu noktaya geldiğimizde engelli bireylerin sporla sosyalleştiklerini, hayatlarını nasıl kurguladıklarını ve nasıl üretken bireyler olduklarını görüyoruz.
Spor Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum her noktada bizim önümüzü açıyorlar. Burada Federasyonumuza inanılmaz teşekkür ediyorum. Kaynaklarını çok güzel bize aktarıyorlar. Engelli bireylerimiz için Sponsorlara ihtiyacımız var. Engelli sporların gelişimi noktasında, Her ne kadar Devletimiz bizim yanımızda olsa da bu aile içinde sponsorları da bekliyoruz. Bize inansınlar Bize güvensinler bir engelli bireye dokunduklarında gelişimlerini görecekler.İnşallah seneye de burada olacağız.”

TS Basketbol A Milli Takımı Psikoloğu Erkoç Koray Doğan;

“Takımın koçu olmak takımın bir parçası olmak bu yönde hem spor Bakanlığımızın hem Spor Genel Müdürlüğümüzün öncülüğünde Türk sporunun yayılması tüm paydaşlar tarafından desteklenmesi çok önemli. Ben tekrar bu takım içerisinde yer aldığım çok gurur duyuyorum. Bu imkanları tanıdıkları için hem Bakanlığımıza hem Federasyonumuza Milli Takım Antrenörümüze en önemlisi de sporcularımıza teşekkür ederim. Bu inanılmaz tecrübedir ve paralimpik oyunlarda, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında umarım tekrar bu gururu bu ülkeye yaşatırız.”

Diye konuşmalarında belirttiler.

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P