BİZİ TAKİP ET!

ABD 50 – 59 Türkiye

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nın ilk gününde Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, A grubu maçında Amerika Birleşik Devletleri ile karşı karşıya geldi.

Mücadeleye Özgür Gürbulak, İsmail Ar, Cem Gezinci, Ferit Gümüş ve Bestami Boz 5’iyle başlayan milliler, ilk periyodu 18-13, devreyi de 31-25 önde tamamladı.

Üçüncü periyotta toparlanan ABD, önce farkı eritti, sonra da öne geçti. Son periyoda girilirken ABD 45-42 öndeydi. Son bölümde oyunun hakimiyetini tekrar ele geçiren tekerlekli sandalye basketbol milli takımımız, bu periyotta 17 sayı bulurken rakibine sadece 5 sayı şansı verdi ve sahadan 59-50 galip ayrılmayı başardı.

Mehmet Önüt yönetimindeki milli takımımızın en skorer ismi 15 sayı kaydeden Cem Gezinci oldu. Cem ayrıca 17 ribaund alarak double-double yaptı. İsmail Ar, 14 sayıyla skora önemli katkıda bulunurken, Özgür Gürbulak da 9 sayı 10 ribaund 15 asistle galibiyetin mimarlarından oldu. 8’er sayıyla Ferit Gümüş ve Kaan Dalay, 2’şer sayıyla Deniz Acar ve Ali Asker Turan ile 1 sayı kaydeden Aytaç Ercan da skora katkı yapan diğer isimlerdi.

İlk maçında Pekin Paralimpik Oyunları’nı dördüncü sırada tamamlayan tecrübeli rakibi Amerika Birleşik Devletleri’ni mağlup eden milli takımımız, ikinci maçıda yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) son şampiyon Avustralya ile karşılaşacak. Mücadele, Türkiye saati ile 20:30’da başlayacak.

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P