BİZİ TAKİP ET!

Açık Hava Para Okçuluk Türkiye Şampiyonası tamamlandı

Antalya’da düzenlenen Açık Hava Para Okçuluk Türkiye Şampiyonası tamamlandı.

24 kulüpten 70 sporcunun yer aldığı organizasyonda atışlar erkekler, kadınlar ve takımlarda klasik ve makaralı yay ile W1 (karışık) olmak üzere toplam 7 kategoride gerçekleştirildi. 

2 gün boyunca süren yarışmalarda erkekler klasik yayda Özgür Özen, makaralı yayda Murat Turan, W1 kategorisinde Bahattin Hekimoğlu birinci olurken kadınlar klasik yayda Merve Nur Eroğlu, makaralı yayda Öznür Cüre kürsünün zirvesine çıktı. 

Karışık takım mücadelelerinde ise klasik yayda Özgür Özen-Yağmur Şengül ikilisi makaralı yayda ise Ömer Aşık-Öznur Cüre çifti ilk sırada yer aldı. 

Çocuklara 23 Nisan hediyesi 

Şampiyonanın son gününde atışların gerçekleştiği sahada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Şiir okuma etkinliği düzenleyen çocuklara günün anısına özel hediye verildi.

Merve Nur Eroğlu yılın sporcusu plaketini aldı 
Madalya töreni öncesinde ise 2019 Şubat ayında Dünya Okçuluk Federasyonu (WAF) tarafından paralimpik kadınlar kategorisinde ”yılın sporcusu” ödülüne layık görülen milli okçumuz Merve Nur Eroğlu’na plaketi Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk tarafından takdim edildi. 

Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular şöyle: 

Erkekler Klasik Yay
1- Özgür Özen (İstanbul Büyükşehir Belediye SK)
2- Yavuz Papağan (TSK SK)
3- Vedat Aksoy (TSK SK)

Kadınlar Klasik Yay
1- Merve Nur Eroğlu (Okçular Vakfı Spor Kulübü)
2- Yağmur Şengül (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü)
3- Zehra Özbey Torun (Ferdi)

Erkekler Makaralı Yay
1- Murat Turan (Ferdi)
2- Taner Eren (Ferdi)
3- Erdoğan Aygan (İstanbul Büyükşehir Belediye SK)

Kadınlar Makaralı Yay
1- Öznur Cüre (Okçular Vakfı Spor Kulübü)
2- Handan Biroğlu (Onok Spor Kulübü)
3- Sevgi Yorulmaz (Okçular Vakfı Spor Kulübü)

Makaralı Yay Karışık Takım
1- Ömer Aşık-Öznur Cüre (Okçuluk Vakfı SK)
2- Erdoğan Aygan-Burcu Dağ (İstanbul Bölge)
3- Tolgahan Yıldırım-Handan Biroğlu (Onok Spor Kulübü)

Klasik Yay Karışık Takım
1- Özgür Özen-Yağmur Şengül (İstanbul Büyükşehir Belediye SK)
2- Mustaf Demir-Merve Nur Eroğlu (Okçuluk Vakfı SK)
3- Vedat Aksoy-Gül Toksöz (TSK SK)

Erkekler W1
1- Bahattin Hekimoğlu (Okçuluk Vakfı SK)
2- Yiğit Caner Aydın (Okçuluk Vakfı SK)
3- Naci Yenier (Okçuluk Vakfı SK)

Tüm sonuçlar için tıklayınız. 
TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P