BİZİ TAKİP ET!

Açık Hava Para Okçuluk Türkiye Şampiyonası tamamlandı

Antalya’da düzenlenen Açık Hava Para Okçuluk Türkiye Şampiyonası tamamlandı.

24 kulüpten 70 sporcunun yer aldığı organizasyonda atışlar erkekler, kadınlar ve takımlarda klasik ve makaralı yay ile W1 (karışık) olmak üzere toplam 7 kategoride gerçekleştirildi. 

2 gün boyunca süren yarışmalarda erkekler klasik yayda Özgür Özen, makaralı yayda Murat Turan, W1 kategorisinde Bahattin Hekimoğlu birinci olurken kadınlar klasik yayda Merve Nur Eroğlu, makaralı yayda Öznür Cüre kürsünün zirvesine çıktı. 

Karışık takım mücadelelerinde ise klasik yayda Özgür Özen-Yağmur Şengül ikilisi makaralı yayda ise Ömer Aşık-Öznur Cüre çifti ilk sırada yer aldı. 

Çocuklara 23 Nisan hediyesi 

Şampiyonanın son gününde atışların gerçekleştiği sahada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Şiir okuma etkinliği düzenleyen çocuklara günün anısına özel hediye verildi.

Merve Nur Eroğlu yılın sporcusu plaketini aldı 
Madalya töreni öncesinde ise 2019 Şubat ayında Dünya Okçuluk Federasyonu (WAF) tarafından paralimpik kadınlar kategorisinde ”yılın sporcusu” ödülüne layık görülen milli okçumuz Merve Nur Eroğlu’na plaketi Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk tarafından takdim edildi. 

Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular şöyle: 

Erkekler Klasik Yay
1- Özgür Özen (İstanbul Büyükşehir Belediye SK)
2- Yavuz Papağan (TSK SK)
3- Vedat Aksoy (TSK SK)

Kadınlar Klasik Yay
1- Merve Nur Eroğlu (Okçular Vakfı Spor Kulübü)
2- Yağmur Şengül (İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü)
3- Zehra Özbey Torun (Ferdi)

Erkekler Makaralı Yay
1- Murat Turan (Ferdi)
2- Taner Eren (Ferdi)
3- Erdoğan Aygan (İstanbul Büyükşehir Belediye SK)

Kadınlar Makaralı Yay
1- Öznur Cüre (Okçular Vakfı Spor Kulübü)
2- Handan Biroğlu (Onok Spor Kulübü)
3- Sevgi Yorulmaz (Okçular Vakfı Spor Kulübü)

Makaralı Yay Karışık Takım
1- Ömer Aşık-Öznur Cüre (Okçuluk Vakfı SK)
2- Erdoğan Aygan-Burcu Dağ (İstanbul Bölge)
3- Tolgahan Yıldırım-Handan Biroğlu (Onok Spor Kulübü)

Klasik Yay Karışık Takım
1- Özgür Özen-Yağmur Şengül (İstanbul Büyükşehir Belediye SK)
2- Mustaf Demir-Merve Nur Eroğlu (Okçuluk Vakfı SK)
3- Vedat Aksoy-Gül Toksöz (TSK SK)

Erkekler W1
1- Bahattin Hekimoğlu (Okçuluk Vakfı SK)
2- Yiğit Caner Aydın (Okçuluk Vakfı SK)
3- Naci Yenier (Okçuluk Vakfı SK)

Tüm sonuçlar için tıklayınız. 
Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P