BİZİ TAKİP ET!

Duyurular

Akıncılar T.S. Tenis Türkiye Şampiyonası

Akıncılar T.S. Tenis Türkiye Şampiyonası

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Tenis Akıncılar Türkiye Şampiyonası 21-25 Haziran 2023 tarihleri arasında Manisa, Demirci’de düzenlenecektir.

Akıncılar Türkiye Şampiyonası Regleman

 

 

Müsabaka Adı               :  Tekerlekli Sandalye Tenis Türkiye Şampiyonası

Müsabaka Tarihi          :  21 Haziran – 25 Haziran 2023

Müsabaka Yeri              :  Manisa/Demirci

Son Başvuru Tarihi       :  16 Haziran 2023 Cuma günü saat: 17.00

Fikstür Çekimi              : 21 Haziran 2023 Çarşamba günü saat 17:00 müsabaka yerinde yapılacaktır. Müsabakaya başvuru yapan sporcular fikstür çekimi öncesinde lisansları ile birlikte müsabaka yerinde hazır olmaları gerekmektedir. Mazereti nedeniyle fikstür çekiminde bulunamayacak kişiler mazeret durumlarını belirten bir dilekçeyi müsabakanın Başhakemine iletmek zorundadır.

 

1-Müsabakalara Katılma Şartları:

  Müsabakalara katılacak takım veya sporcular da aşağıdaki şartlar aranır;

 1. a) Küçükler (Junior) kategorisine katılacak sporcuların 18 yaşını doldurmamış olması.
 2. b) Müsabakalara katılacak kulüplerin / sporcuların lisans ve tescillerinin yapılmış olması,

  c)Tekerlekli sandalye tenis sporcularının yanında katılım gerçekleştirecek olan antrenörlerin aşağıda yazılı olan şartlardan birisini taşıması gerekmektedir;

 d)Antrenörlük belgesi veya Federasyondan izin yazısı olmayanlar antrenör olarak sporcuların başında yer alamayacaklardır ve ödeme yapılmayacaktır. Ayrıca sporcuların Bedensel Engelli Sporcu Lisansı bulunması zorunludur.

 

Kategoriler:

 1. a) Büyük Bayanlar kategorisi ( Tekler ve Çiftler )
 2. b) Büyük Erkekler kategorisi ( Tekler ve Çiftler )
 3. c) Küçükler (Junior) Kategorisi ( Tekler )
 4. d) Quad Kategorisi 3 ve üzeri başvuru olması halinde açılacaktır ve  lig usulü oynanacaktır.

 

Not: 14 yaşından gün almış bayan ve erkek sporcular büyükler kategorisinde de müsabakalara katılma hakkına sahiptirler.

 

YAŞ HESABI : Yıl esas alınacaktır. Doğum tarihinden Turnuvanın oynanacağı yıl çıkartılacaktır.

 

 

 

 

2- Müsabakalar:

 1. a) Bütün tekler kategorisi müsabakalarında (junior kategorisi hariç) 6 oyunluk 3 normal set üzerinden oynanacaktır. Çiftler kategorisinde karar puanlı iki set, son set maç tie-break uygulaması yapılacaktır.
 2. b) Müsabakalara sporcular kendi sandalye ve spor ekipmanları ile katılacaklardır.
 3. c) Junior kategorisinde 4 oyunluk kısa set ve son set maç tie-break (10 puan) uygulaması yapılacaktır. (Final Maçı Hakem kararı ile normal set oynatılabilir)

d)Müsabakalarda ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) kuralları geçerlidir.

 1. e) Turnuva Başhakemi kort sayısına göre veya hava şartlarından dolayı oyun formatın da değişiklik yapabilir. 

3-Lisanslar:

Sporcu Lisansları; Tekerlekli sandalye lisans işlemlerini Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu adına il müdürlüklerinden tenis branşı lisansı yaptıracaklardır. Takım lisansı olan sporcular il müdürlüklerine verecekleri dilekçe ile ikinci branş olarak tekerlekli sandalye tenisi branşını ekleteceklerdir.

 

4-Kafile Listeleri

 1. a) Yarışmaya katılacak tüm sporcu, idareci, antrenör ve refakatçi listeleri bulundukları ilin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne müracaat ederek il müdürlükleri tarafından verilecek imzalı kafile listesini en geç 16 Haziran 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar Federasyonun 0 312 311 68 52 numaralı faksına gönderilecek ve aslı yarışma yerinde Federasyon görevlisine teslim edilecektir.

 

5- Refakatçi:

Junior kategorisinde şampiyonaya katılan sporcular ile diğer kategorilerde %80 ve üzeri engeli bulunan sporcular şampiyonaya refakatçileri ile beraber katılabileceklerdir.

Not: %80 ve üzeri engeli bulunan sporcuların engel derecelerinin belirtildiği sağlık raporlarını, katılım formu ile birlikte federasyona göndermeleri gerekmektedir.

 

6- Konaklama:

Şampiyonaya katılacak tüm sporcular, antrenörler ve 5. madde de belirtilen şartlara uygun refakatçiler konaklamadan yararlanacaktır.

 

7- Ödemeler:

Turnuvaya katılan tüm sporcu, refakatçı ve antrenörlerin barınma ve yemek ihtiyaçları Manisa/Demirci Belediyesi tarafından karşılanacak olup, Turnuva yol harcırahı her kategori için ayrı ayrı sadece ilk üç derece giren sporcu ve 5. Madde de belirtilen şartlara uyan Antrenör yada Refakatçıya verilecektir. ( Derece giren sporcuların yanlarında hem Refakatçı, hem Antrenör varsa ödeme sadece sporcu ve yanındaki 1 kişiye yapılacaktır.)

 

 

İrtibat           :  Ahmet OTMAN  (0543 808 57 26)

Milli Takım Antrenörü

 

 

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P