BİZİ TAKİP ET!

Alanya Open ve Haydarpaşa Open’da kupalar sahiplerini buldu

Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenen Alanya Open ve Haydarpaşa Open Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvaları’nda kupalar sahiplerini buldu.

Club Mega Saray Otel sponsorluğunda Antalya Megasaray Tenis Akademisi’nde yapılan turnuvalarda, Türkiye’nin yanı sıra 28 ülkeden toplam 65 tenisçi mücadele etti.
 
Sporcuların, 2021 yılına ertelenen 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları için puan kazanma şansına sahip olduğu organizasyonlarda ülkemizi; kadınlarda Büşra Fatma Ün, Ebru Sulak, Nurşen Şen, erkeklerde ise Emirhan Toper, Oğuzhan Güneş, Yunus Emre Arslan, Ahmet Kaplan, Uğur Altınel, Fatih Karataş, Turan Akalın, Hakan Güngör’den oluşan toplam 11 tenisçimiz temsil etti.
 
Organizasyonlarda müsabakalar kadınlar, erkekler, junior ve quad olmak üzere toplam 4 kategoride gerçekleştirildi. 
 
Haydarpaşa Open’da junior kategorisi final maçında Emirhan Toper, İngiltere’den Ben Bartram’ı 6-2 ve 6-2’lik setlerle 2-0 yenerek birinci oldu. Genç tenisçimiz Emirhan, Alanya Open’da ise Bartram’a 6-1 ve 7-5’lik setlerle 2-0 yenilerek ikincilik elde etti. 

Alanya Open çift kadınlar kategorisinde Büşra Ün ve Japon partneri Saki Takamuro, Fairbank-Morch ikilisini 7-5 ve 6-4’lük setlerle 2-0 mağlup ederek birinciliğe ulaştı. 

Müsabakaların ardından yapılan ödül töreninde dereceye giren sporculara kupaları verildi. 


Toplu sonuçlar aşağıda yer almaktadır.

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P