BİZİ TAKİP ET!

Altın kızımız Nazmiye Muslu

40 kilo mücadelesinde podyuma çıkan Nazmiye Muslu 109 kiloyla Paralimpik Oyunları ve dünya rekoruna imza atarak altın madalyanın sahibi oldu.

Londra 2012 Paralimpik Oyunları’nın ilk gününde halterde 40 kilo mücadelesinde podyuma çıkan Nazmiye Muslu 109 kiloyla Paralimpik Oyunları ve dünya rekoruna imza atarak altın madalyanın sahibi oldu. İlk hakkında denediği 100 kiloda başarılı olan Nazmiye, ikinci hakkında 104 kilo kaldırarak altın madalyayı garantiledi. Üçüncü hakkına Paralimpik Oyunları rekoru için gelen sporcumuz, 106 kiloyla rekoru kırmayı başardı.

Nazmiye Muslu, üç hakkından sonra kendisine ait dünya rekorunu geliştirmek için bir kez daha podyuma çıktı. Rekor denemesinde tam 109 kiloyu kaldırarak yeni Paralimpik Oyunları ve dünya rekoruna imza atan sporcumuz, ulaşılması zor bir dereceyle oyunlar tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Dünya rekorunu 2 buçuk kilo birden geliştiren Nazmiye Muslu, önceki rekoru bu yıl Şubat ayında Dubai’de düzenlenen uluslararası turnuvada kırmıştı.

Halter bayanlar 40 kilo mücadelesinde gümüş madalyayı 97 kiloyla Çin Halk Cumhuriyeti’nde Zhe Cui, bronz madalyayı 88 kiloyla Büyük Britanyalı Zoe Newson kazandı.

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P