BİZİ TAKİP ET!

Altın kızımız Nazmiye Muslu

40 kilo mücadelesinde podyuma çıkan Nazmiye Muslu 109 kiloyla Paralimpik Oyunları ve dünya rekoruna imza atarak altın madalyanın sahibi oldu.

Londra 2012 Paralimpik Oyunları’nın ilk gününde halterde 40 kilo mücadelesinde podyuma çıkan Nazmiye Muslu 109 kiloyla Paralimpik Oyunları ve dünya rekoruna imza atarak altın madalyanın sahibi oldu. İlk hakkında denediği 100 kiloda başarılı olan Nazmiye, ikinci hakkında 104 kilo kaldırarak altın madalyayı garantiledi. Üçüncü hakkına Paralimpik Oyunları rekoru için gelen sporcumuz, 106 kiloyla rekoru kırmayı başardı.

Nazmiye Muslu, üç hakkından sonra kendisine ait dünya rekorunu geliştirmek için bir kez daha podyuma çıktı. Rekor denemesinde tam 109 kiloyu kaldırarak yeni Paralimpik Oyunları ve dünya rekoruna imza atan sporcumuz, ulaşılması zor bir dereceyle oyunlar tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Dünya rekorunu 2 buçuk kilo birden geliştiren Nazmiye Muslu, önceki rekoru bu yıl Şubat ayında Dubai’de düzenlenen uluslararası turnuvada kırmıştı.

Halter bayanlar 40 kilo mücadelesinde gümüş madalyayı 97 kiloyla Çin Halk Cumhuriyeti’nde Zhe Cui, bronz madalyayı 88 kiloyla Büyük Britanyalı Zoe Newson kazandı.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P