BİZİ TAKİP ET!

Amerika Büyükelçiliğinden Demirhan Şerefhan’a Ziyaret

Amerika Büyükelçiliğinden Demirhan Şerefhan’a Ziyaret…

Amerika Birleşik Devletleri Büyük Elçiliği Amerikan Kültür Ateşeliğinden Bayan Phaedra Gwyn ve Koordinatör Abdülkadir Turgay, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan ŞEREFHAN’ı ziyaret ettiler.

Ziyarette Amerika ve Türkiye arasında engelli sporları adına işbirliğinin arttırılması için görüş alışverişinde bulunuldu.ŞEREFHAN, federasyon bünyesindeki branşlar ve Türkiye’deki engelli sporları hakkında bilgi verirken Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun paralimpik spor branşlarinda lokomotif federasyon olduğunun altını çizdi.

Türkiye’de 8.5 milyon engellinin olduğunu ve bunlardan sadece bedensel engelliler spor branslarinda 3 bin 5 yüz engellinin spor yaptığını vurgulayan ŞEREFHAN, bu sayının her geçen gün artacağını, federasyonun farkındalık projeleri ve ikili işbirlikleri ile daha büyük kitlelere ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.Federasyon olarak büyük zorluklarla çok büyük sponsorluklar sağlandığını söyleyen ŞEREFHAN, yeni sponsorluklar içinde girişimlerin sürdüğünü belirtti.

ŞEREFHAN, Bayan Phaedra GWYN ve Abdülkadir TURGAY’ ı 08.12.2013 tarihinde İstanbul’da oynanacak olan Galatasaray Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol maçına davet etti. Aralık ayı içinde Şerefhan’ın Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Jr ile gorusmesi bekleniyor.

 

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P