BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol 1.Kademe Antrenörlük Kursu 24 Ağustos-06 Eylül 2016 / AKSARAY

Ampute Futbol 1.Kademe Antrenörlük kursu 24 Ağustos-06 Eylül 2016 tarihleri arasında Aksaray ilinde açılacaktır.

Federasyonumuz Ampute Futbol 1.Kademe Antrenörlük kursu 24 Ağustos-06 Eylül 2016 tarihleri arasında Aksaray ilinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Paralimpik Oyunlar Kamp Eğitim Merkezinde yapılacaktır. 

Kurs katılım şartlarına ve Kurs Programına Ekteki Word ve PDF dosyalarından ulaşabilirsiniz.


AMPUTE FUTBOL 1. KADEME ANTRENÖR EĞİTİM KURSU
KURS YERİ : AKSARAY  
KURS TARİHİ : 24 AĞUSTOS -06 EYLÜL 2016
KURSİYERLER ; Kursa geliş ve dönüş ile Konaklama ve yeme içme giderleri kursiyerlerin kendileri tarafından karşılanacaktır.
KURSUN YAPILACAĞI ADRES: Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Paralimpik Oyunlar Kamp Merkezi 

KATILIM ŞARTLARI
İKİNCİ BÖLÜM

Esas Hükümler
Kurs düzenleme

Madde 5- (1) Antrenör eğitim kursları, Federasyonun bünyesinde yer alan spor dallarında faaliyet gösteren spor kulüplerinin antrenör gereksinimleri ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinin talepleri esas alınarak, Federasyon tarafından düzenlenir. Gerekli hallerde, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitim Daire Başkanlığı ile koordine ve işbirliği içerisinde de kurslar düzenlenebilir.
(2) Antrenör kurs ve seminerlerine katılanlardan, Yönetim Kurulunun belirleyeceği katılım payı alınır.

ANTRENÖR EĞİTİM KURSUNA KATILACAKLARDA ARANILACAK ŞARTLAR
Madde 6- (1) Kademeler itibariyle antrenör eğitim kurslarına katılacaklarda aşağıdaki şartlar aranır:
a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak, (Bütün kademeler için geçerli olup, Milli sporcular için en az ilkokul mezunu olma şartı aranır.)

b) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair doktor raporu sunmak,

c) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, gibi yüz kızartıcı veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etmek veya bulundurmak veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak;

ç) En az 18 yaşını doldurmuş olmak,

d) Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Disiplin Yönergesine göre son üç yıl içinde olmak kaydıyla; bir defada 6 aydan daha fazla veya bu süre içerisinde toplamda 1 yıldan fazla ceza almamış olmak.

(2) Eğitim kurulu istediği kademede, istediği sayıda antrenör adayına kurs açabilir ancak, açılacak olan kursa katılım sayısı kurul tarafından belirlendiği takdirde yapılacak başvurunun fazla olması halinde yukarıdaki şartların yanında; sırasıyla; ilgili branşta milli sporcu olmak, üniversitelerin beden eğitimi ve spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumları ile diğer üniversite ve yüksekokullardan mezun olmak, yabancı dil bildiğini belgelemek ve en az 5 yıl lisanslı sporcu olmak tercih sebebidir.
Kurul belirli sayıda adayı kursa almayı planladığı takdirde kursiyer sayısını kurs öncesinde ilan edecektir.

(3) Kursa katılacaklar ile başarılı olanlardan istenecek belgeler, Federasyon tarafından belirlenir.

ANTRENÖR KURSLARINA KATILACAKLARDAN VE BAŞARILI OLACAKLARDAN İSTENECEK BELGELER

Madde 7- (1) Antrenör kursuna katılacak adaylardan aşağıdaki belgeler istenir;
a) Dilekçe (açık adresli)
b) Diploma sureti (noter tasdikli, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olanlar için kurum onaylı),
c) Federasyondan alınacak cezaları olmadığına dair yazı (aslı)
ç) Federasyon tarafından belirlenen katılım payı yatırıldığına dair makbuz örneği.

(2)
Antrenör yetiştirme kurslarına başarılı olanlardan istenen belgeler;
a) 4 Adet vesikalık fotoğraf (sakalsız ve kravatlı)
b) Sağlık raporu (sağlık ocaklarından aslı)
c) Savcılık iyi hal kâğıdı (aslı)
ç) Nüfus cüzdanı sureti (TC. Kimlik Nolu ve resimli)
d) Milli sporcu ise, Milli Sporcu Belgesi fotokopisi,

Kurs Katılım Ücreti Dekontu ;
200,00 TL ,
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu
Garanti Bankası Anafartalar Şubesindeki TR71 0006 2000 7110 0006 2977 84 No’lu hesaba yatırılması gerekmektedir

SON MÜRACAAT TARİHİ;
19 AĞUSTOS 2016

İRTİBAT TELEFONLARI :
Orhan ERDEM Ampute Futbol Büro Branş Sorumlusu
0312 309 73 96 /97 E Mail : erdem.orhan@hotmail.com

AÇIKLAMA ; Kurs katılım ücreti yatırıldıktan sonra Dekont ile Kurs Katılım Dilekçesi Federasyonun ( 0312 ) 311 68 52 No’lu Faksına fakslanacak veya Kargo / Posta yoluyla Federasyona gönderilecektir. Evrakların asılları Kurs öncesinde Kurs Yöneticisine elden teslim edilecektir.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P