BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol 2017/2018 Sezonu Lig Statüsü

Federasyonumuz Ampute Futbol 2017/2018 sezonu Süper Lig ve 1.Lig statüsü yayınlanmıştır.

Federasyonumuz Ampute Futbol 2017/2018 sezonu Lig statüsü aşağıdadır.
Müsabakalara katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
AMPUTE FUTBOL 2017-2018 SEZONU LİGLERİ STATÜSÜ

AMPUTE FUTBOL SÜPER LİGİ
1. Ampute Futbol Süper lig müsabakaları; Ampute Futbol Müsabaka Talimatı ve ilgili diğer Yönergelerin hükümlerine göre oynanacaktır.

2. Ampute Futbol Süper Ligi 2017-2018 sezonu 05 Kasım 2017 tarihinde başlayacaktır.

3. Ampute Futbol Süper Ligi 2017-2018 Sezonu 10 takımın katılımı ile 1 gurupta, çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır.

4. Müsabakalar sonunda 1.olan takım Türkiye’yi Uluslararası müsabakalarda temsil edecektir.

5. 1. olan takım Uluslararası müsabakaya katılmayacağını dilekçe ile Federasyona bildirmesi halinde 2 nci veya sıralamayı takip eden takım ülkemizi temsil edecektir.

6. Müsabakalar sonunda son iki sırada yer alan takımlar Ampute Futbol 1. Ligine düşeceklerdir.

7. 2017-2018 sezonunda Süper Lig takımları için yabancı oyuncu kontenjanı 3+1 dır.

8. Statüde yer almayan konularda Federasyon karar vermeye yetkilidir.

AMPUTE FUTBOL 1.LİGİ

1. Ampute Futbol 1. Lig müsabakaları; Ampute Futbol Müsabaka Talimatı ve ilgili diğer Yönergelerin hükümlerine göre oynanacaktır.

2. Ampute Futbol 1.Ligi 2017-2018 sezonu 05 Kasım 2017 tarihinde başlayacaktır.

3. Ampute Futbol 1.Ligi 2017-2018 sezonu 9 takımlı ve 8 takımlı 2 gurup halinde çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır.

4. 2018-2019 sezonunda yeterli müracaat olması durumunda 2. Lig kurulması planlanmıştır.

5. 2. Lig kurulması durumunda 2017-2018 sezonun sonunda1. Lig gruplarında ilk 5 sıraya giremeyen takımlar Ampute Futbol 2. Ligine düşeceklerdir. Bu takımların yanı sıra yeni katılacak takım sayısına göre 2. Ligin tek veya iki grup halinde oynanmasına Federasyon karar verecektir.

6. 2. Lig kurulması durumunda takım sayıları: 2018-2019 Ampute Futbol Sezonu için, Süper lig ve 1. lig 10 ar takımdan oluşacaktır. Yeni oluşturulacak 2. Lig gurubu ise iki 1. Lig grubundan düşecek takımlar ile yeni kurulan takımların katılımı ile çift devreli lig usulüyle oynanacaktır.

7. 2. Lig kurulamaması durumunda takım sayıları:2018-2019Ampute Futbol Sezonunda Süper lig 10 takımdan oluşacaktır. 1. Lig ise Süper ligde oynamaya hak kazanamayan takımların katılımıyla takımların sayısı dikkate alınarak 1 veya 2 gurup halinde ve çift devreli lig usulüyle oynanacaktır.

8. 2017-2018 sezonunda l. Lig takımları için yabancı oyuncu kontenjanı 2+0 dır.

9. Statüde yer almayan konularda Federasyon karar vermeye yetkilidir.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P