BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol 2017/2018 Sezonu Lig Statüsü

Federasyonumuz Ampute Futbol 2017/2018 sezonu Süper Lig ve 1.Lig statüsü yayınlanmıştır.

Federasyonumuz Ampute Futbol 2017/2018 sezonu Lig statüsü aşağıdadır.
Müsabakalara katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
AMPUTE FUTBOL 2017-2018 SEZONU LİGLERİ STATÜSÜ

AMPUTE FUTBOL SÜPER LİGİ
1. Ampute Futbol Süper lig müsabakaları; Ampute Futbol Müsabaka Talimatı ve ilgili diğer Yönergelerin hükümlerine göre oynanacaktır.

2. Ampute Futbol Süper Ligi 2017-2018 sezonu 05 Kasım 2017 tarihinde başlayacaktır.

3. Ampute Futbol Süper Ligi 2017-2018 Sezonu 10 takımın katılımı ile 1 gurupta, çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır.

4. Müsabakalar sonunda 1.olan takım Türkiye’yi Uluslararası müsabakalarda temsil edecektir.

5. 1. olan takım Uluslararası müsabakaya katılmayacağını dilekçe ile Federasyona bildirmesi halinde 2 nci veya sıralamayı takip eden takım ülkemizi temsil edecektir.

6. Müsabakalar sonunda son iki sırada yer alan takımlar Ampute Futbol 1. Ligine düşeceklerdir.

7. 2017-2018 sezonunda Süper Lig takımları için yabancı oyuncu kontenjanı 3+1 dır.

8. Statüde yer almayan konularda Federasyon karar vermeye yetkilidir.

AMPUTE FUTBOL 1.LİGİ

1. Ampute Futbol 1. Lig müsabakaları; Ampute Futbol Müsabaka Talimatı ve ilgili diğer Yönergelerin hükümlerine göre oynanacaktır.

2. Ampute Futbol 1.Ligi 2017-2018 sezonu 05 Kasım 2017 tarihinde başlayacaktır.

3. Ampute Futbol 1.Ligi 2017-2018 sezonu 9 takımlı ve 8 takımlı 2 gurup halinde çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır.

4. 2018-2019 sezonunda yeterli müracaat olması durumunda 2. Lig kurulması planlanmıştır.

5. 2. Lig kurulması durumunda 2017-2018 sezonun sonunda1. Lig gruplarında ilk 5 sıraya giremeyen takımlar Ampute Futbol 2. Ligine düşeceklerdir. Bu takımların yanı sıra yeni katılacak takım sayısına göre 2. Ligin tek veya iki grup halinde oynanmasına Federasyon karar verecektir.

6. 2. Lig kurulması durumunda takım sayıları: 2018-2019 Ampute Futbol Sezonu için, Süper lig ve 1. lig 10 ar takımdan oluşacaktır. Yeni oluşturulacak 2. Lig gurubu ise iki 1. Lig grubundan düşecek takımlar ile yeni kurulan takımların katılımı ile çift devreli lig usulüyle oynanacaktır.

7. 2. Lig kurulamaması durumunda takım sayıları:2018-2019Ampute Futbol Sezonunda Süper lig 10 takımdan oluşacaktır. 1. Lig ise Süper ligde oynamaya hak kazanamayan takımların katılımıyla takımların sayısı dikkate alınarak 1 veya 2 gurup halinde ve çift devreli lig usulüyle oynanacaktır.

8. 2017-2018 sezonunda l. Lig takımları için yabancı oyuncu kontenjanı 2+0 dır.

9. Statüde yer almayan konularda Federasyon karar vermeye yetkilidir.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P