BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol 2022 / 2023 Sezonu Hakem ve Gözlemci Semineri

Ampute Futbol 2022 – 2023 Sezonu Hakem ve Gözlemci Semineri Yalova’da düzenlendi. 

Federasyonumuzun 2022 yılı faaliyet programında yer alan Ampute Futbol 2022-2023 sezonu sezonbaşı Hakem ve Gözlemci semineri ile Aday Hakem ve Gözlemci Kursu 04-06 Kasım 2022 tarihleri arasında Yalova’da düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kahraman Minnet ‘in açılış konuşması sonrası başlayan seminere, Federasyonumuzun Ampute Futboldan branşından sorumlu Asbaşkanı Arif Ölmez, Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Bayram Kiraz, Merkez Hakem Kurulu üyeleri Sadık Öztürk, Mehmet Ergün, Ampute Futbol branş görevlisi Orhan Erdem ve 2022/2023 sezonu lig müsabakalarında görev alacak Hakemler ve Gözlemciler katıldı.

Ampute Futbol branşından sorumlu Asbaşkanımız Arif Ölmez bu tür eğitim seminerlerinin önemine dikkat çekerek, ilerleyen dönemlerde de benzer eğitim seminerlerinin devam edeceğini belirtti ve seminere katılan tüm Hakem ve Gözlemcilere yeni sezonda başarılar diledi.

Seminer süresince Merkez Hakem Kurulumuzca Ampute Futbol müsabaka görüntüleri eşliğinde Hakem eğitimi, kritik pozisyonların analizleri ve değerlendirilmesi yapıldı ve tüm Hakem ve Gözlemcileri kapsayan yazılı kural sınavı ve tüm hakemler için atletik test gerçekleştirildi.

Seminerde başarılı olanların listesi ekte paylaşılmıştır.

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P