BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Dünya Kupası Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Ampute Futbol Dünya Kupası hazırlık toplantısı 18 Şubat 2022 tarihinde Ankara’da yapıldı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) hizmet binasındaki toplantı TBESF Başkanı Muaz Ergezen, Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı, WAFF Başkan Yardımcısı Mateusz Widlak ve WAFF Genel Sekreteri Simon Baker’ın katılımıyla düzenlendi. Toplantıda  Ampute Futbol A Millî Takım Teknik Direktörü Osman Çakmak ve TBESF Teknik Heyeti’de hazır bulundu.

Başkan Ergezen: ”Ampute Futbol’un dev isimlerini İstanbul’da bir araya getireceğiz”

Toplantı ardından açıklamalarda bulunan Başkan Ergezen, ”Ampute Futbol Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapmak için hazırlanıyoruz. Yaklaşık 24 ülkenin katılmasını bekliyoruz. Bu kapsamda Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı, WAFF Başkan Yardımcısı Mateusz Widlak ve WAFF Genel Sekreteri Simon Baker’ı Ankara’da misafir etmekten dolayı muyluyuz. Toplantımızda tüm detayları konuştuk, kendileri hazırlıklarımızdan çok etkilendiklerini ifade ettiler. Tüm bilgi, birikim ve tecrübemizle çok güzel bir şampiyonaya ev sahipliği yapacağımıza eminiz. Ampute Futbol’un dev isimlerini İstanbul’da bir araya getirecek Ampute Futbol’un gelişimine katkı sunarken güzel ülkemizi dünya çapında tanıtma fırsatını da yakalayacağız. Hepimiz için hayırlı olsun.” dedi. 

Mateusz Widlak: ”İstanbul’da düzenlenecek etkinliğin Ampute Futbol tarihindeki en iyi etkinlik olacağına eminiz.”

Düzenlenen toplantının ardından açıklamalarda bulunan Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Mateusz Widlak, Ampute Futbol Dünya Kupası için hazırlıkların titizlikle devam ettiğini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu: ”Muaz bey ve ekibi ile Ankara’da buluşmamız çok verimli geçti. Bu bir hayırlı olsun ziyareti oldu ancak pek çok konuyu da görüşme fırsatı yakaladık, İstanbul’da düzenleyeceğimiz Ampute Futbol Dünya Kupası’nın tarihimizdeki en başarılı etkinlik olacağına şüphem yok. Önümüzdeki yıllarda ampute futbolun hızla gelişmesine katkı sağlayacak önemli bir iş birliği içerisindeyiz, bu iş birliğini daha verimli hale getirmek için elimizden geleni yapmaya gayret göstereceğiz.”

Ampute Futbol Dünya Şampiyonası, Türkiye’nin ev sahipliğinde 01-10 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. 

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P