BİZİ TAKİP ET!

AMPUTE FUTBOL DÜNYA KUPASI’NA 1 GÜN KALDI!

Dünya Ampute Futbol Federasyonu tarafından (WAFF) 24 Ekim-5 Kasım günleri arasında Meksika’da düzenlenecek 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’na bir gün kaldı. Bu yıl 15’incisi gerçekleşecek olan Dünya Kupası, ev sahibi Meksika ve İrlanda arasında oynanacak karşılaşma ile başlayacak. San Juan de los Lagos kentinde yapılacak organizasyonda 6 grupta dörder takım mücadele edecek. Toplam 24 ülkenin katıldığı kupada final maçı 4 Kasım Pazar günü oynanacak. 

SON DÜNYA ŞAMPİYONU RUSYA 
2014 yılında yine Meksika ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Dünya Kupası’nda Rusya kupayı kazanırken Türkiye, şampiyonayı 3.sırada bitirmişti.  

MİLLİ TAKIMIMIZ KUPAYA HAZIR 
Toplamda 7 kamp ile hazırlıklarını tamamlayan 2017 Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımımız, 23 Ekim Salı gecesi Meksika’ya hareket edecek. Türkiye, F Grubu’nda ABD, Kenya ve Liberya ile karşılaşacak.


Milli Takımımızın kupadaki grup maç programı şöyle:  

29 Ekim 2018, Pazartesi (Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece)
TSİ 02:00 Türkiye – Kenya

30 Ekim 2018, Salı (Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece)

TSİ 04:00 Türkiye – Liberya

31 Ekim 2018, Çarşamba (Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece)
TSİ 03:00 Türkiye – ABD

Dünya Kupası’nda ülkemizi temsil edecek olan Ampute Futbol Milli Takımımızın teknik ve idari kadrosu ile oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor:

2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda gruplar ve yer alan ülkeler


Milli Takımımız kupadan çekilen İran yerine Liberya ile karşılaşacak.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P