BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Dünya Kupası’nda Gruplar Belli Oldu.

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenecek Ampute Futbol Dünya Kupası’nın grup kura çekimi Riva’da yapıldı.

Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde çekilen kura sonucunda Ampute Milli Takımımız, Haiti, Fransa ve Liberya ile A Grubu’nda yer aldı.

Dünya Kupası Koordinatörü ve TBESF Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Ferhat Esatbeyoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen Kura çekimine Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen, TFF Başkan Vekili ve Engelli Federasyonları Sorumlusu Yusuf Günay, TFF Başkan Vekili Nüket Küçükel Ezberci, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri İdil Karademirlidağ Suher, Murat Şahin, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Ampute Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak, A Milli Takım Yardımcı Antrenörü Kenan Koçak, Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Mateusz Widlak ve Dünya Kupası’na katılan ülkelerin temsilcileri katıldı.

Açılış maçı 30 Eylül’de Türkiye ile Fransa arasında

Ev sahibi olarak A Grubu’nda bulunan Türkiye, kupanın açılış maçını 30 Eylül’de Fransa ile oynayacak.

Dünya Kupası’nda toplam 80 maç yapılacak. Son 16’ya kalan takımların eleme usulü yapacağı maçların ardından 9 Ekim’de oynanacak final maçıyla 2022 Dünya Kupası’nı kazanan ülke belli olacak.

İstanbul’da 30 Eylül-9 Ekim tarihlerinde düzenlenecek kupada gruplar şöyle:

A Grubu: Türkiye, Haiti, Fransa, Liberya

B Grubu: Meksika, Japonya, Kolombiya, Almanya

C Grubu: İngiltere, Arjantin, ABD, Endonezya

D Grubu: Brezilya, İrlanda, İran, Fas

E Grubu: Polonya, İspanya, Özbekistan, Tanzanya

F Grubu: Angola, İtalya, Uruguay, Irak

Yusuf Günay: "Avrupa’nın ampute futbol merkezi durumuna yükseldik"

TFF Başkan Vekili ve Engelli Federasyonları Sorumlusu Yusuf Günay, ampute futbolun dünyada her geçen gün daha fazla ilgi gördüğünü belirterek "Her zaman iddialı bir ülke olduğumuz bu sporda iki kez kazandığımız Avrupa şampiyonluğu ve Dünya ikinciliği ile söz sahibi noktaya geldik. Ev sahipliği yaptığımız organizasyonlarla aynı zamanda Avrupa’nın ampute futbol merkezi durumuna yükseldik. İstanbul, 2017 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nın ardından Dünya Kupası finallerine de ev sahipliği yapacak. 30 Eylül-9 Ekim tarihlerinde 5 kıtadan 24 ülkeyi ağırlamanın mutluluğunu yaşayacağız. Dünyanın ilgiyle izleyeceği 80 maç bizleri bekliyor. Tüm katılımcı sporcuların, yöneticilerin ve dünyanın birçok ülkesinden gelecek medya mensuplarının hayranlıkla ve güzel anılarla İstanbul’dan ayrılacağına inanıyorum. Konuklarımıza Türk misafirperverliğini en güzel şekilde göstermek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Muaz Ergezen: "Müzemizdeki tek eksiğimiz Dünya Kupası"

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen de çok heyecanlı ve mutlu bir güne şahitlik ettiklerini dile getirerek, şunları söyledi:,

"Bedensel engelli bireylere sunulan olanaklar bakımından ülkemiz dünyanın çok ilerisinde. Diğer ülkelerden farkımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde bedensel engelli spor branşlarımıza sunduğumuz imkanlar çok geniş. Yapısal reformlar sonucunda elde ettiğimiz destekler ve altyapımız sayesinde başarılarımız bir bir gelmekte. Müzemizdeki tek eksiğimiz Dünya Kupası. Bu kupayı ülkemize kazandırarak teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Başta Sayın Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na, TFF’nin değerli yöneticilerine ve kıymetli sponsorlarımıza çok teşekkür ediyor, yapacağımız maçlarda tüm vatandaşlarımızı bizlere destek olmaya çağırıyoruz."

Arif Ümit Uztürk: "Tüm katılan ülkelere başarılar diliyorum"

Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ise "Sayın Cumhurbaşkanımızın ricaları üzerine Türkiye’ye aldığımız ve İstanbul’da yapılacak Dünya Kupası’nın kura çekimi için toplanmış bulunuyoruz. 30 Eylül’de Türkiye maçıyla başlayacak toplam 80 müsabaka için bize her türlü desteği sağlayan TFF Sayın Başkanı ve değerli Yönetim Kurulu üyelerine teşekkürlerimi ifade ediyorum. Fair play anlayışıyla başlayıp aynı şekilde devam edeceğine inandığım bu çok özel organizasyona katılacak tüm sporculara, antrenörlere, hakemlerimize ve diğer görevlilerimize başarılar diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.


Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P