BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu Aday Hakem Kursu

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2022 yılı faaliyet programında yer alan Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu Aday Hakem Kursu Ankara’da yapıldı. Kursa 18 farklı şehirden 96 Ampute Futbol hakem adayı katıldı.

Başkan Ergezen, ”Kursumuza gösterilen yoğun ilgi doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir.”

Kurs katılımcılarına başarılar dileyen Başkan Ergezen, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Federasyon çalışmalarını yakınen takip ettiğini dile getirerek, ”dünyanın hiç bir ülkesinde engelli sporcular ile bu kadar yakından ilgilenen bir başka cumhurbaşkanı yok. Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza Ampute Futbol’da bir dünya markası olmak için bir söz vermiştik. Bu sözü tutmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu sene Dünya Kupası Ülkemizde düzenlenecek. Kupayı inşallah müzemize götüreceğiz. Sporcularımız kadar başarılarımızda gelişimimizde hakemlerimizin de payı var. Ligimizi daha kaliteli, daha izlenebilir ve adaletli yönetimleri ile daha ulaşılabilir kılan kişiler hakemlerimiz. Kursumuza gösterilen yoğun ilgi doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir.’’dedi.

Ampute Futbol MHK Başkanı Kahraman Minnet, ”Ampute Futbol her geçen gün ivme kazanıyor.”

‘’Dünyada söz sahibi olduğumuz Ampute Futbolu ülkemizde her geçen gün ivme kazanmaya devam etmektedir.” diyerek sözlerine başlayan MHK Başkanı Minnet ise, TBESF ailesinin başarıları ve hedeflerinin büyük olduğunu ifade ederek düşüncelerini şu şekilde ifade etti: ”Federasyon Başkanımız Sayın Muaz Ergezen liderliğinde daha büyük hedefler ile daha büyük başarılara imza atacağımıza eminim. Ampute ligimizin hakem kadrosunu genişletmek, hakemlerimizin meslek icralarında kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacı ile Ankara’da başlattığımız Aday Hakem Kursumuzda sistemsel, vizyoner, eğitimsel çalışmalarla hakemlerimizi bedenen, zihnen ve ruhen daha iyi hazırlama imkânı bulduk. Bu bizim için ülkemize ve Federasyonumuza hizmet etme fırsatı, elimizden gelen en güzel şekilde görevimizi icra etmeye çalışıyoruz.” 

Düzenlenen hakem kursunda, adaylar 3 aşamalı sınava girdi. Yazılı ve sözlü sınavların ardından Naili Moran Atletizm Sahasında fizik kondisyon testleri de yapıldı.

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P