BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulunun Duyurusu

Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulunun Duyurusu

DEĞERLİ AMPUTE FUTBOL GÖZLEMCİ, HAKEM VE İLGİLİ TÜM PAYDAŞLAR,

25-27 Ekim 2013 tarihleri arasında Antalya Kemer’de son derece verimli geçen sezon öncesi seminerini tamamlamış bulunuyoruz. Malumunuz üzere ampute futbol merkez hakem kurulumuz tarafından hazırlanmış olan “AMPUTE FUTBOL OYUN KURALLARI KİTABINI” sizlere dağıtmış ve seminer süresince kitap ve kurallarla ilgili görüş alışverişinde bulunmuş idik. Kurulumuz tarafından hazırlanarak ampute futbolun hizmetine ve kullanımına sunulan bu kitap, oyun kurallarıyla ilgili belirsizlikleri ortadan kaldırarak oyuncular, antrenörler, kulüp başkanları ile hakem ve gözlemcilerin birbirleriyle aynı dili konuşmaları, birbirlerini daha iyi anlamaları ve oyun kurallarıyla ilgili belirsizliklerin ortadan kaldırılması amacıyla gerçekleştirilmiştir. Doğaldır ki kitap içinde gözden kaçmış imla hataları ve benzeri bazı yazım hatalarına ilişkin hususlar olabilir. Bu hususların belirlenmesi, kuralları daha uygulanabilir yapacağı gibi oyunun daha verimli geçmesine de katkı sağlayacaktır.
Bu itibarla ampute futbol sezonunun sağlıklı, huzurlu ve sadece futbolun iyi yönlerinin konuşulduğu bir lig olması herkesin, tüm paydaşların en büyük arzusu ve isteğidir. Dolayısıyla kitap içerisinde karşılaşılan imla hataları ile benzeri yazım hatalarının 05.10.2013 Salı saat: 17:30’a kadar aşağıdaki email adresine iletmeniz halinde kuralların özünü bozmaksızın kurulumuz tarafından değerlendirilecek ve hafta içerisinde yayınlanacaktır. İlgililere önemle duyurulur.

Email: hsunay@ankara.edu.tr ya da hsunay@hotmail.com

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P