BİZİ TAKİP ET!

AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI İLE YARGITAY BAŞKANLI GÖSTERİ MÜSABAKASI YAPTI

Ampute Futbol Milli Takımımız Yargıtay’ın Kuruluşunun 150. Yılı Etkinlikleri kapsamında şöhretler karması ile karşılaştı.

Ampute Futbol Milli Takımımız Yargıtay’ın Kuruluşunun 150. Yılı Etkinlikleri kapsamında şöhretler karması ile Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri’nde karşılaştı.

Maçta renkli görüntüler oluşurken, müsabakayı Ampute Futbol Milli Takımımız 5-2 kazandı. Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, maç öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Yargıtay’ın kuruluşunun 150. yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, “Yıl dönümü kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirdik. Etkinlikler kapsamında bugün Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı ile maç yapıyoruz. Ampute Milli Takımı’na başarılar diliyoruz. Maç için çok iddialıyız. Yenilsek bile önemli değil. Onlar şampiyon takım. Yenilersek şampiyona yenilmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Maç sonunda da açıklamalarda bulunan Cirit, maçı 5-2 kaybettiklerini hatırlatarak, “Dostluk kazandı. Bize hoşgörülü davrandılar. Boşu boşuna Avrupa Şampiyonu değiller. Biz, Avrupa Şampiyonu’na yenildik. İnşallah Dünya Şampiyonu da olurlar" diye konuştu. Müsabakayı izleyenler arasında bulunan Federasyon Başkan Vekilimiz İlhami KILINÇKAYA ve Genel Sekreter Erhan DURUKAN, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü CİRİT’e Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası Final müsabakasanın ve Ampute Futbol Milli Takım Sporcularının resimli kartlarının bulunduğu Albümü hediye ederken, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit tarafından sporcularımıza plaket ve fincan takımı hediye edildi.
Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P