BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol

Ampute Futbol Millî Takımı Ödüllendirildi

Ampputee Ödüllendirildi

Cesaretin, asaletin, mücadele’nin ve başarının sembolü olan Ampute Futbol Millî Takımımızın değerli üyeleri.

30 Eylül – 09 Ekim 2022 tarihlerinde ilk kez Türkiye İstanbul’da düzenlenen Ampute Futbol Dünya Kupası’nda ülkemize kazandırdığınız Dünya Kupası ile tüm Türkiye’nin gurur kaynağı oldunuz.

Yaklaşık bir yılı aşan hazırlık süreci boyunca pek çok özveri ve fedakârlık gösterdiniz. Evlerinizden uzakta, Türkiye’nin dört bir yanında, bugüne dek daha önce hiçbir takımın hazırlanmadığı yoğunlukta sürdürülen hazırlık programı neticesinde turnuva öncesinde ‘’hedef şampiyonluk’’ diyerek yola çıkan sizler, bugün bu hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşarken tüm Dünya’ya da Türk  sporunun ulaştığı seviyeyi bir kez daha göstermiş oldunuz.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto destekleri ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu koordinasyonunda yürütülen çalışmaların Dünya Kupasını ülkemize kazandırılması ülkemiz spor tarihindeki önemli sportif başarılardan biri olmasının yanı sıra tüm dünyada yarattığı farkındalık ile tarihteki yerini aldı.

Turnuva öncesinde Milli Takım kampımızı ziyaret eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kupayı kazanacağız sözünü veren sizler sözünüzü tuttunuz ve bu anlamlı kupayı Cumhurbaşkanımızın elinden almanın mutluluğuna şahit oldunuz. Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanımız bu tarihi zafer dolayısıyla tüm sporcularımızın ödüllendirilmesi talimatını verdi. Bu kapsamda 2022 Ampute Futbol Dünya Kupasını kazanan Millî Takımımıza, Ödül ve Yardım yönergesi ile ödülleri Federasyonumuz tarafından 29 Aralık 2022 tarihi itibari ile takdim edildi.

Tarihi başarınız nedeniyle sizleri bir kez daha gönülden tebrik ederken Federasyonumuzun tüm branşlarına vermiş olduğu destek ve ayrıca Ampute Futbol Dünya Kupası süresince her daim yanımızda bulunarak, bizleri sahada asla yalnız bırakmayan, gereken her türlü desteği sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve desteklerinden ötürü Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Bünyamin Bozgeyik’e teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.

Himayeleri ile gücümüze güç katan, sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Zatı-alileri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu süreçte minnettarlığımızı bir kez daha ifade etmek isteriz.

                                                                                                                                                                                                                     Av.Muaz ERGEZEN
Federasyon Başkanı

Ampute Futbol

Teşekkürler Osman Çakmak

Kamuoyunun bilgisine…

Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörümüz, Osman Çakmak’ın milletvekilliği genel seçimlerinde aday adayı olduğu çeşitli mecralarda yer almıştır. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak sayın hocamıza çıktığı bu yolda başarılar diler, bugüne kadar vermiş olduğu emekler için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla TBESF

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Tekerlekli Sandalye Basketbol, Oturarak Voleybol ve Ampute Futbol Ligleri HK.

16.03.2023 tarihli TBESF yönetim kurulu toplantısında, Tekerlekli Sandalye Basketbol ve Ampute Futbol liglerinin etaplı olarak oynatılmasına karar verilmiştir.

Tekerlekli Sandalye Basketbol:

– Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig ve 3.lig etaplı olarak merkezi bir konumda oynatılacaktır.

-Müsabakaların oynanması ile ilgili yer ve tarih bilahare bildirecektir.

Ampute Futbol:

-Bitexen Süper Lig 1.Devre 12. ve 13. hafta müsabakaları deplasmanlı olarak oynatılacaktır.

– Birinci madde gerçekleştirildikten sonra kalan Ampute Futbol Bitexen Süper Lig, 1.Lig,2. Lig ve 3.Lig etaplı olarak merkezi bir konumda oynatılacaktır.

-Müsabakaların oynanması ile ilgili yer ve tarih bilahare bildirecektir.

Oturarak Voleybol:

Oturarak Voleybol Süper Lig ve 1.Lig etaplı olarak merkezi bir konumda oynatılacaktır.

-Müsabakaların oynanması ile ilgili yer ve tarih bilahare bildirecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Millî Takımımız Dünya Şampiyonu

30 Eylül-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen organizasyonda 24 ülke toplam 80 karşılaşma yaptı Turnuvadaki toplam 80 maçın 76’sı Riva’da oynanırken,açılış maçına Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu, yarı final maçına Beşiktaş Vodafone Park’ta oynanırken ,finale Galatasaray Nef Stafyumu ev sahipliği yaptı. Müzesinde tek eksik kupa olan Dünya Kupası’nı kazanmak için sahaya çıkan millilerimiz, finalde Angola’yı 4-1 mağlup ederek şampiyon oldu. Galatasaray nef stadyumunda millilere zaferi getiren golleri 19. dakikada Ömer Güleryüz, 31 ve 43. dakikalarda Rahmi Özcan, 49.dakikada Serkan Dereli kaydetti. Ay-Yıldızlılar 2018’de finalde kaybettiği Angola’dan rövanşı aldı. Meksika’nın ev sahipliğini yaptığı 2018 DünyaKupası’nın finalinde Angola’ya penaltı atışları sonunda 5-4 mağlup olan Türkiye,kendi evinde rövanşı aldı.AmputeMilli Takımı, 2004 ve 2008 yıllarında ikinci olduğu Avrupa Şampiyonası’nda ise 2017 ve 2021 yıllarında üst üste iki kez şampiyonluğu kazanmıştı. Millilerkoleksiyonuna Dünya Kupası’nı da ekleyerek tarihi bir başarıya daha imza attı. Ampute Futbol Milli Takımı, kupasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldı ! Maçın başlamasına kısa bir süre kala tribünde yerini alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karşılaşmayı yerinden takip etti. Son düdüğün çalması ile birlikte şampiyon olan futbolculara Dünya Kupasını Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Kupa töreninde ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, ve Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Muaz Ergezen yer aldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P