BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Milli Takımımız, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ziyaret etti

Ampute Futbol Milli Takımımız, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ziyaret etti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ampute Futbol Milli Takımımızı Parti Genel Merkezi’nde ağırladı.

Görüşmede; Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu İdari Asbaşkanı İrfan Çelik, Ampute Futbol Milli Takımı Başantrenörü Osman Çakmak ve milli futbolcularımız Savaş Kaya, Feyyaz Gözüaçık, Kemal Güleş, Bülent Çetin, Okan Şahiner ile Şeyhmus Erdinç yer aldı.

Ziyaretlerinden dolayı Milli Takımımıza teşekkür eden Destici, "Onlar hepimizi, ülkemizi, milletimizi gerçekten büyük bir gurura gark ettiler. Bu kahramanlarımız sadece Ampute Milli Futbol Takımı’ndaki başarılarıyla değil daha önce ay-yıldızlı bayrağımız için bir de cephede kahramanlık ortaya koymuş arkadaşlarımız, gazilerimiz. Dolayısıyla da onlara biz çok teşekkür ediyoruz. Zaten bu vatan onlar gibi gazilerimizin, kahramanlarımızın, şehitlerimizin fedakarlıklarıyla var oldu ve inşallah kıyamete kadar da bağımsız hür güçlü bir şekilde bir ve beraber var olmaya devam edecek” açıklamasında bulundu.

Milli Takımımızın başarılarıyla Türkiye’yi memnun ettiğini belirten Başkan Destici, "2017 Avrupa Şampiyonası’yla birlikte sanki büyük bir derbi maç ya da normal bir Avrupa Şampiyonası izler gibi hepimiz televizyon başına kitlendik. Maçın özellikle final maçının saatini beklemeye başladık. Orada gerçekten arkadaşlarımız kahramanlarımız çok büyük bir mücadeleyle hırsla inançla şampiyonluğu da elde ettiler. Avrupa şampiyonluğu kupasını da kaldırdılar, kazandılar. Ben bir kere daha kendilerini tebrik ediyorum. Dünya ikinciliği de çok önemli bir başarı. İnşallah bu ikincilikten sonra önümüzdeki Avrupa Şampiyonası ve akabindeki Dünya Şampiyonası’nda da ben hem Avrupa hem Dünya şampiyonu olacaklarına yürekten inanıyorum. Ampute Milli Futbol Takımımız ülkemizin, milletimizin birliğine çok önemli katkı sağladı. Başarılarıyla, varlığıyla. O yüzden ben bu başarıların artarak devam etmesini yürekten arzu ediyorum ve destekliyorum" dedi.

TBESF İdari Asbaşkanı İrfan Çelik ise Federasyonumuz hakkında bilgi vererek, ”Federasyonumuz Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza bağlı 64 federasyondan biri. Bünyemizde faaliyet gösteren 21 branşımızdaki çalışmalarımızı özenle yürütüyoruz. Ampute futbolda dünya ikincisi, Avrupa birincisi olduk. Önümüzdeki Eylül ayında tekrar şampiyonamız var. Çalışmalar gayet güzel gidiyor. Polonya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda inşallah tekrar kupayı almayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Ziyaret sonunda TBESF İdari Asbaşkanı İrfan Çelik, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye plaket ve futbolcularımızın imzalarının bulunduğu forma takdim etti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise Milli Takımımıza kalem hediye ederek, hatıra fotoğrafı çekildi.


 

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P