BİZİ TAKİP ET!

AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMIMIZDAN FARKINDALIK MÜSABAKASI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ankara’da oynanan ve başlama vuruşunu Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın yaptığı futbol maçında sahaya çıkan Ampute Futbol Milli Takımımız, Şöhretler Karması’nı 5-4 mağlup etti. 

Altındağ Örnek Futbol Sahası’nda gerçekleştirilen farkındalık müsabakasında Ampute Futbol Milli Takımımız oyuncularının yanı sıra Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TBESF Başkan Vekili İlhami Kılınçkaya, TBESF Asbaşkanı İrfan Çelik, TBESF Genel Sekreteri Erhan Durukan, Altındağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü ve Ampute Futbol MHK Başkanı Abdullah Ayar, FIFA kokartlı hakem Ali Palabıyık, Spor Genel Müdürlüğü’nün çeşitli kademelerinde görev yapan şube müdürleri ve Demirören Haber Ajansı Ankara Spor Muhabiri Ercan Ata sahaya çıktı.

25’er dakikadan iki yarı şeklinde oynanan ve büyük çekişmenin yaşandığı karşılaşmanın kazananı Şöhretler Karması’nı 5-4 mağlup eden Ampute Futbol Milli Takımımız oldu.

Dostluk maçının ardından Ampute Futbol Milli Takımımız ile Şöhretler Karması hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Duyurular

Türkiye-Özbekistan Maçı Canlı Yayın

24.04.2024 tarihinde saat 17:00’da oynanacak olan Türkiye – Özbekistan hazırlık karşılaşması aşağıdaki linkten canlı olarak yayınlanacaktır.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Antalya Hazırlık Kampımızdan Kareler

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P