BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi Başlıyor

19-23 Mayıs tarihleri arasında Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenecek olan Ampute Futbol Şampiyonlar Ligine Türkiye, İspanya, Polonya, İngiltere, İtalya, Fransa, Gürcistan ve Azerbaycan’dan toplamda 8 takım katılıyor.

A Grubu: Karabakh F.K., Wisła Kraków, AFC Tbilisi ve Flamencos Amputados

B grubu: Etimesgut Belediye Ampute Spor Kulübü, Sporting AMP Football, Ol Jouy Le MoutIer ve Manchester City

Etimesgut Belediye Ampute Spor Kulübü 20 Mayıs Cuma günü Manchester City ve Ol Jouy Le MoutIer ile karşı karşıya gelecek. 21 Mayıs Cumartesi ise Sporting AMP Football ile gruptaki son maçını oynayacak.

Karşılaşmalar öncesinde açıklamalarda bulunan Takım Kaptanı Şeyhmus Erdinç çok çalıştıklarını ve hazır olduklarını belirtti.

Kaptan Erdinç, ’’Takım olarak Krakow’da düzenlenecek 2022 yılı şampiyonlar ligi turnuvasında ülkemizi temsil edecek olmanın büyük gururunu ve onurunu yaşıyoruz, biz Türkiye’nin son lig şampiyonu olarak gideceğimiz bu turnuvada şampiyonlarında şampiyonu olmak istiyoruz. Takım olarak zorlu bir süreç yaşıyoruz hem psikolojik hem de fiziksel olarak antrenmanlarda ayakta kalmaya çalışıyoruz. Ligimiz devam ediyor, bir yandan yine ligimizi şampiyon bitirmenin hedefini sürdürüyoruz, sezonu 3 kupayla kapatmayı arzuluyoruz.’’ dedi.

”Takım olarak şampiyonlar ligini kazanarak bize verilen değerin karşılığını vermek istiyoruz!”

Gerek bireysel gerek takım antrenmanlarında şampiyonlar ligi için mental ve fiziksel olarak kendilerini çok iyi hazırladıklarını belirten kaptan Şeyhmus, turnuvayı kazanacaklarına olan inançlarını daima yüksek olduğunu belirtti. ‘’Bizler sahada mücadele edeceğiz biz sadece Etimesgut Belediyesini değil Türk Bayrağını Avrupa’nın göbeğinde dalgalandırmaya gidiyoruz. İstiyoruz ki tüm camia tüm Türkiye kenetlenelim tek yürek tek vücut olalım Türk’ün gücünü hatırlatalım.’’ifadelerini kullandı.

Temsilcimiz finale kalması halinde 33.000 kapasiteli Henryk Reyman Stadına şampiyonluk maçına çıkacak.

Teknip Ekip: İsmail Temiz, Ünsal Cançelik ve Umut Can Günay

Sporcular: Alican Kuruyamaç, Şeyhmus Erdinç, Nicholas Cheruiyot Keiyo, Ömer Güleryüz, Kemal Güleş, Okan Şahiner, Bülent Çetin, Hüseyin Bozkuş, Mehmet Yunsur, Muhittin Kurt, Yaşar Gökçe, Heno Guilherme Sabasitao Adao, Joao Das Dores Manuel Chiquete ve Vahdet Murat Arslan

EAFF Şampiyonlar Liginde ülkemizi temsil edecek olan Etimesgut Belediye Ampute Spor Kulübüne başarılar dileriz.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P