BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi Başlıyor

19-23 Mayıs tarihleri arasında Polonya’nın Krakow kentinde düzenlenecek olan Ampute Futbol Şampiyonlar Ligine Türkiye, İspanya, Polonya, İngiltere, İtalya, Fransa, Gürcistan ve Azerbaycan’dan toplamda 8 takım katılıyor.

A Grubu: Karabakh F.K., Wisła Kraków, AFC Tbilisi ve Flamencos Amputados

B grubu: Etimesgut Belediye Ampute Spor Kulübü, Sporting AMP Football, Ol Jouy Le MoutIer ve Manchester City

Etimesgut Belediye Ampute Spor Kulübü 20 Mayıs Cuma günü Manchester City ve Ol Jouy Le MoutIer ile karşı karşıya gelecek. 21 Mayıs Cumartesi ise Sporting AMP Football ile gruptaki son maçını oynayacak.

Karşılaşmalar öncesinde açıklamalarda bulunan Takım Kaptanı Şeyhmus Erdinç çok çalıştıklarını ve hazır olduklarını belirtti.

Kaptan Erdinç, ’’Takım olarak Krakow’da düzenlenecek 2022 yılı şampiyonlar ligi turnuvasında ülkemizi temsil edecek olmanın büyük gururunu ve onurunu yaşıyoruz, biz Türkiye’nin son lig şampiyonu olarak gideceğimiz bu turnuvada şampiyonlarında şampiyonu olmak istiyoruz. Takım olarak zorlu bir süreç yaşıyoruz hem psikolojik hem de fiziksel olarak antrenmanlarda ayakta kalmaya çalışıyoruz. Ligimiz devam ediyor, bir yandan yine ligimizi şampiyon bitirmenin hedefini sürdürüyoruz, sezonu 3 kupayla kapatmayı arzuluyoruz.’’ dedi.

”Takım olarak şampiyonlar ligini kazanarak bize verilen değerin karşılığını vermek istiyoruz!”

Gerek bireysel gerek takım antrenmanlarında şampiyonlar ligi için mental ve fiziksel olarak kendilerini çok iyi hazırladıklarını belirten kaptan Şeyhmus, turnuvayı kazanacaklarına olan inançlarını daima yüksek olduğunu belirtti. ‘’Bizler sahada mücadele edeceğiz biz sadece Etimesgut Belediyesini değil Türk Bayrağını Avrupa’nın göbeğinde dalgalandırmaya gidiyoruz. İstiyoruz ki tüm camia tüm Türkiye kenetlenelim tek yürek tek vücut olalım Türk’ün gücünü hatırlatalım.’’ifadelerini kullandı.

Temsilcimiz finale kalması halinde 33.000 kapasiteli Henryk Reyman Stadına şampiyonluk maçına çıkacak.

Teknip Ekip: İsmail Temiz, Ünsal Cançelik ve Umut Can Günay

Sporcular: Alican Kuruyamaç, Şeyhmus Erdinç, Nicholas Cheruiyot Keiyo, Ömer Güleryüz, Kemal Güleş, Okan Şahiner, Bülent Çetin, Hüseyin Bozkuş, Mehmet Yunsur, Muhittin Kurt, Yaşar Gökçe, Heno Guilherme Sabasitao Adao, Joao Das Dores Manuel Chiquete ve Vahdet Murat Arslan

EAFF Şampiyonlar Liginde ülkemizi temsil edecek olan Etimesgut Belediye Ampute Spor Kulübüne başarılar dileriz.

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P