BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Türkiye Kupası 16-20 Ekim 2019 / Tokat

Ampute Futbol Türkiye Kupası 16-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Tokat ilinde yapılacaktır.

Federasyonumuzun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Ampute Futbol Türkiye Kupası, 16-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Tokat ilinde yapılacaktır.

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
AMPUTE FUTBOL 2019 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

1- Ampute Futbol Türkiye Kupası 16-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Tokat ilinde yapılacaktır.

2- Ampute Futbol Türkiye Kupası Müsabakalarına; Ampute Futbol 2018/2019 sezonu Süper lig sezonunu ilk 4 sırada tamamlayan takım, Ampute Futbol 1.ligini ise ilk 2 sırada tamamlayan takımlar olmak üzere toplam 6 takım katılacaktır.

MÜSABAKALARA KATILACAK TAKIMLAR
2018/2019 SEZONU SÜPER LİG SIRALAMASI

1-) Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
2-) Ortotek Gaziler Ampute Spor Kulübü
3-) Pendik Engelliler Spor Kulübü
4-) TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü

2018/2019 SEZONU 1.LİG SIRALAMASI

1- ) Esenyurt Engelligücü Spor Kulübü
2-) Konya Engellilergücü Spor Kulübü

3-Grupların oluşumu
Gruplar A ve B olmak üzere 2 grupta oynayacaklardır.

A GRUBU
1-Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
2-TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü
3-Konya Engellilergücü Spor Kulübü

B GRUBU
1- Ortotek Gaziler Ampute Spor Kulübü
2-Pendik Engelliler Spor Kulübü
3-Esenyurt Engelligücü Spor Kulübü

4- Açılış müsabakası Teknik Toplantıda Kura çekimi ile belirlenecektir.

5- Müsabakalar A ve B grubu olmak üzere 3’lü 2 grupta oynanacaktır.

6- Grup müsabakaları Tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır.

7- Gruplarında 1.olan takımlar çapraz eşleşme ile diğer grubun ikincisiyle oynayacaktır. Bu müsabakalar sonunda galip gelen takımlar 1 ve 2.lik müsabakası oynayacaktır. Mağlup takımlar ise 3.lük ve 4.lük müsabakası oynayacaktır. Müsabakaların berabere bitmesi halinde uzatmaya gitmeden direkt penaltılarla sonuç alınacaktır.

8- Gruplarında 3.olan takımlar 5.lik ve 6.lık müsabakası oynayacaktır. Bu müsabakanın berabere bitmesi halinde uzatmaya gitmeden penaltılarla sonuç alınacaktır.

9- 2018-2019 sezonunda devam eden Disiplin cezaları kupa müsabakalarında dikkate alınacaktır.

10- Doğrudan kırmızı kart ( ihraç) ile ihraç edilen oyuncu, en az iki müsabakadan men edilir. Bariz gol şansının bir faulle engellenmesi durumunda ihraç edilen oyuncu ile ikinci ihtarla ihraç edilen oyuncu bir maç men cezası alır.

11- Alınan disiplin cezaları aynı gün içerisinde ilan edilecek olup Federasyonun internet sitesinden yayınlanmayacaktır. Takımlar müsabaka öncesinde takım listelerini 3 ( üç ) nüsha olarak hakemlere teslim edeceklerdir.

12. Kulüpler kupa tarihi itibarı ile mevcut geçerli lisanslı sporcuları ile müsabakalara katılacaktır.

13. Müsabakalarda Ampute Futbol müsabaka talimatı ve oyun kuralları uygulanacaktır. Grup müsabakaları sonucunda puan eşitliği olması halinde Ampute Futbol Yarışma Talimatının 10.maddesi uygulanır.

14- Müsabakaların başlamadan önce teknik ve disiplin konularında karar almaya yetkili bir kurul oluşturulacak ve kurul müsabakalara başlamadan önce ilan edilecektir.( Kurul tarafsız kişilerden oluşacaktır) statüde yer almayan konularla ilgili karar alma yetkisi bu kurulda olacaktır.

15. Müsabakalara katılan kulüplerimiz 15 Ekim 2019 öğleden sonra ( saat 12:00’dan sonra ) konaklama yerlerine giriş yapacak olup, 20 Ekim 2019 tarihinde saat 10:00’a kadar Otelden çıkış yapacaklardır.

16.Teknik Toplantı 15 Ekim 2019 tarihinde saat : 20:00’de yapılacaktır.

17. Müsabakalar sonucunda Kupa ve Madalya töreni yapılacaktır. Tüm Takımların müsabaka Kupa törenine katılmaları zorunludur.

18. Müsabakalara katılan Takımların 1 İdareci, 1 Antrenör ve 13 Sporcusu olmak üzere toplam 15 kişilik kafile listelerinin geliş gidiş otobüs yol ücretleri ve seyahat yevmiyeleri Federasyonumuz tarafından karşılanacaktır.

19.Müsabakalara katılacak Takımların Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden Onaylı kafile listelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

20.Türkiye Kupasına katılacak Takımların 1 İdareci, 1 Antrenör, 1 Şoför veya diğer görevlisi olmak üzere 16 kişilik kafilelerinin Konaklamaları Tokat Belediye Başkanlığı tarafından belirlenen Otelde karşılanacak olup, Takımlarımızın İl Müdürlüğünden onaylı kafile listelerini 4 Ekim 2019 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

MÜSABAKA SAHASI
Müsabakalar Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sentetik ve Çim Futbol Sahalarında oynanacaktır. Final Müsabakası Gaziosmanpaşa Stadında oynanacaktır.


Duyurular

TÜRKİYE – İSRAİL AMPUTE FUTBOL MAÇI CANLI YAYIN

TÜRKİYE – İSRAİL AMPUTE FUTBOL MAÇI 🔴

Heyecan dorukta!
2 Haziran Pazar, Saat: 17:00’da tüm gözler TRT Spor ekranlarında olacak!

Milli gururumuz, Ampute Futbol Takımımız sahaya çıkıyor!

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P