BİZİ TAKİP ET!

AMPUTE FUTBOL TÜRKİYE KUPASI 26-30 EKİM 2017 – ANKARA

Ampute Futbol Türkiye Kupası 26-30 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

 

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU
AMPUTE FUTBOL 2017 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ


1- Ampute Futbol Türkiye Kupası 26-30 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

2- Ampute Futbol Türkiye Kupası Müsabakalarına; Ampute Futbol 2016/2017 sezonu süper liginde ilk 4 takım, Ampute Futbol 1.liginde gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar olmak üzere 8 takım katılacaktır.

MÜSABAKALARA KATILACAK TAKIMLAR
2016/2017 SEZONU SÜPER LİG SIRALAMASI

1-) Osmanlı Engelliler Spor Kulübü
2-) Yeditepe Engelliler Spor Kulübü
3-) Pendik Engelliler Spor Kulübü
4-) TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Sk.

1.LİG 1.GURUP
1- ) İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
2-) Denizli Engelliler Spor Kulübü

1.LİG 2.GURUP

1-) Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü
2-) Trabzon Orta hisar Belde Spor Kulübü

3-
Müsabakalar A ve B grubu olmak üzere 4’lü 2 grupta oynanacaktır.

4- Grup müsabakaları tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır.

5- Guruplarında 1.olan takımlar birincilik ve ikincilik müsabakası oynayacaktır. bu müsabakanın berabere bitmesi halinde uzatmaya gitmeden penaltılarla sonuç alınacaktır.

6- Guruplarında 2.olan takımlar üçüncülük ve dördüncülük müsabakası oynayacaktır. Bu müsabakanın berabere bitmesi halinde uzatmaya gitmeden penaltılarla sonuç alınacaktır.

7- 2016-2017 sezonunda devam eden disiplin cezaları kupa müsabakalarında dikkate alınmayacaktır.

8-
Direkt kırmızı kartla cezalandırılan oyuncu ve aynı müsabakada çift sarı karttan ihrac edilen oyuncu bir sonraki müsabakada oynayamayacaktır. Ayrıca disiplin suçu işlenirse cezası otomatikman aldığı 1 maç cezasına ilave edilecektir.

9-
Alınan disiplin cezaları aynı gün içerisinde ilan edilecek olup Federasyonun internet sitesinden yayınlanmayacaktır. Takımlar müsabaka öncesinde takım listelerini 3 ( üç ) nüsha olarak hakemlere teslim edeceklerdir.

10.
Kulüpler kupa tarihi itibarı ile mevcut geçerli lisanslı sporcuları ile müsabakalara katılacaktır.

11- Grupların oluşumu

Gruplar A ve B olmak üzere 2 grupta oynayacaklardır.

A GURUBU B GURUBU

Ampute Futbol Süper Lig Şampiyonu           – Ampute Futbol Süper Lig 2.Si
Ampute Futbol Süper Lig 4.Sü                      – Ampute Futbol Süper Lig 3.Sü
Ampute Futbol 1.Lig 1.Gurup Şampiyonu     – Ampute Futbol 1.Lig 2.Gurup Şampiyonu
Ampute Futbol 1.Lig 2.Gurup İkincisi           – Ampute Futbol 1.Lig 1.Gurup İkincisi

12. 
Müsabakalarda ampute futbol müsabaka talimatı ve oyun kuralları uygulanacaktır. Grup müsabakalar sonucunda puan eşitliği halinde ampute futbol yarışma talimatının 10.maddesi uygulanır.
13- Müsabakaların başlamadan önce teknik ve disiplin konularında karar almaya yetkili bir kurul oluşturulacak ve kurul müsabakalara başlamadan ilan edilecektir.(kurul tarafsız kişilerden oluşacaktır) statüde yer almayan konularla ilgili karar alma yetkisi bu kurulda olacaktır.

14. Müsabakalara katılan kulüplerimiz 25 Ekim 2017 öğlen ( saat 12:00 ) konaklama yerlerine giriş yapacak olup, 30 Ekim 2017 tarihinde sabah 10:00’da çıkış yapacaklardır.

15.– Teknik Toplantı 25 Ekim 2017 tarihi saat : 20:00’da yapılacaktır.

16-
Müsabakalar sonucunda Kupa ve Madalya töreni yapılacaktır.

Not: Müsabakalara katılacak Takımlarımızın 23 Ekim 2017 tarihi mesai bitimine kadar Kafile listelerini Federasyonumuzun  0312 311 68 52 No’lu faksına göndermeleri gerekmektedir. Konaklama yapılacak Otel ve Teknik Toplantının yapılacağı salon bilahare kulüplerimize bildirilecektir.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P