BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Türkiye Kupası’nda Finalin Adı Belli Oldu

Ampute Futbol Türkiye Kupası’nda Finalin Adı Belli Oldu !

Van, Atatürk Şehir Stadında devam eden organizasyonun dördüncü günü oynanan 3 maç ile tamamladı.
Günün ilk karşılaşmasında Etimesgut Belediye engelini 2 gol ile aşan Alves Kablo Ampute SK. ilk finalist olurken İzmir Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nü 3 farkla geçen Şahinbey Belediyesi final biletini alan son takım oldu.
1.yarı final maçı saat 11:00, Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü 1-2 Alves Kablo Ampute Spor Kulübü

Alves Kablo:Eyyüp Alparslan (22) ve Rahmi Özcan (25+2)

Etimesgut Belediyesi:Yiğit Efe Atılgan (25+3)

 2.yarı final maçı saat 13:00, Şahinbey Belediyesi Gençlik veSpor Kulübü– İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü

Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü:Fuat Taştan(26), Ömer Güleryüz (44) ve Muhammed Mubarık (45) 

Yarı final karşılaşmalarının ardından gruplarını son sırada bitiren iki takım beşincilik müsabakasında karşı karşıya geldi.ODTÜ Spor Kulübü, Mersin Olimpik Yetenekler Spor Kulübünü 2-0 skorla geçerek kupayı 5. sırada tamamladı.Goller:Ömer Can Kara(21) ve Serhat Çelik(33)Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Ampute Futbol Türkiye Kupası yarınoynanacak üçüncülük ve final maçlarının ardından sona erecek. Müsabakalar 8.000 kapasiteli Van Atatürk Şehir Stadı’nda oynanacak. Final karşılaşması ise saat 12:00’da TRT Spor Yıldız ekranlarından canlı olarak verilecektir. 

17Kasım müsabaka programı ise şu şekildedir:

Üçüncülük Maçı- 10:00- Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü- İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü

Final Maçı- 12:00-  Alves Kablo Ampute Spor Kulübü – Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P