BİZİ TAKİP ET!

Ampute Futbol Türkiye Kupası Van’da başladı.

Van Valiliği ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Ampute Futbol Türkiye Kupası başladı.Organizasyonda 6 farklı takımdan 120 sporcu yer alıyor.

Açılış Seremonisi
,
Açılış Seremonisine Van Valisi Dr.Ozan Balcı, TBESF Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan , Ampute Futbol A Milli Takım Teknik Direktörü Osman Çakmak,Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hamdullah Şelvi, 27.dönem  Ak Parti Milletvekili İrfan Kartal, İl Jandarma Komutanı Hüseyin Bekmez, Asayiş Kolordu Komutanı Aykut Tanrıverdi, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ,Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ve çok sayıda önemli isim katıldı. 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBESF Genel Sekreteri Mehmet Berk İnan sporcuların daha fazlasını hayal etmeleri için çalıştıklarını ifade etti.

 İnan’’ İlk kez Ülkemizde ev sahipliğinde yaptığımız Ampute Futbol Dünya Kupası’nı kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada sadece engelli bireylere hizmet eden, onların ilgisini çeken bir kurumdan öte,tüm spor severlerin tanıdığı bir organizasyona dönüştük. Bu dönüşünün en büyük mimarı canla başla çalışan, her geçen gün çıtayı yükselten sporcularımızdır.Burada gördüğünüz kişilerin arasında vatanı için kendini siper etmiş gazilerimiz ve çeşitli sebepleri ile bir uzvunu kaybetmiş kardeşlerimiz var. Ortak özellikleri ise korkusuz olmaları.Bizler yönetim kurulumuz ve teknik ekibimizle beraber sporcularımız daha fazlasını hayal etmeleri için çalışıyoruz. Bu vesile ile Türkiye Kupası’na katılan antrenör sporcu ve hakemlere başarılar diliyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Van Valisi Dr.Ozan Balcı ise ev sahibi olmaktan dolayı mutluluklarını dile getirdi.

‘’Balcı Ampute futbol Türkiye Kupası’na Van olarak ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gelen bütün takımlara başarılar diliyorum.Güzel bir turnuva olmasını diliyorum, Vanlı hemşerilerimin turnuva boyunca sizleri yalnız bırakmayacağına eminim. Şampiyona perşembe gününe kadar devam edecek. Katılan tüm sporcu, antrenör ve hakemlere başarılar diliyorum’ ’dedi.

Konuşmaların ardından Teknik Direktör Osman Çakmak üzerinde milli takım futbolcularının imzasını bulunduğu A Milli Takım Forması’nı Van Valisi Dr.Ozan Balcı’ya hediye etti.

 Seremoninin ardından ilk maç Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü arasında oynandı.Mücadeleden 3-1’lik üstünlükle ayrılan taraf Etimesgut Belediyesi oldu.
Goller:

Etimesgut Belediyesi Ampute Spor Kulübü: Sulambek Mutaev (8),Feyyaz Gözaçık(48) ve Kudrat Khudoykulov (50)

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü: Catarino Francisco De Carvalho(26)
 
Saat 15:00’da oynanan Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü İle ODTÜ Spor Kulübü maçından galip ayrılan taraf ise 6-1’lik skor ile Şahinbey  oldu.

Goller:
Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü: Mohammed Mubarık (3,31) , Yussif Yahaya (27,36) , Kemal Güleş (48) ve Umutcan Köse (kk 12)

 ODTÜ Spor Kulübü :Ahmet Akkaya (22)

Kupa maçları yarın oynanacak maçlar ise şu şekildedir:Saat 11:00 ODTÜ Spor Kulübü- Alves Kablo Ampute Spor Kulübü Saat 13:00 İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü – Olimpik Yetenekler Spor Kulübü

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P